Notable Performances 2016

 DIVISION ONE
SCORES 200 AND ABOVE
SCORES                                              TEAMS
302-4                                                    Oakworth v Cowling (261-7)
279-6                                                    Ingrow St John's v Foulridge (120)
272-8                                                    Haworth Road v Foulridge (166)
261-5                                                    Ingrow St John's v Cowling (106)
261-7                                                    Cowling v Oakworth (302-4)
256-6                                                    Ingrow St John's v Haworth Road (178)
254-8                                                    Denholme v Haworth Road (161)
238-1                                                    Haworth v Cowling (110)
235-6                                                    Bingley Congs v Ingrow St John's (234-8)
235-8                                                    Crossflatts v Sutton (94)
234-8                                                    Ingrow St John's v Bingley Congs (235-6)
229-9                                                    Bingley Congs v Denholme (123)
227-9                                                    Bingley Congs v Foulridge (80)
221-7                                                    Embsay v Haworth (218-9)
220                                                        Oakworth v Haworth Road (119)
218-9                                                    Haworth v Embsay (221-7)
216-6                                                    Crossflatts v Riddlesden (183)
214-8                                                    Cowling v Embsay (204-9 rsp)
214-9                                                    Denholme v Oakworth (88-0 rsp)
210                                                        Haworth Road v Cowling (46)
207                                                        Bingley Congs v Embsay (81)
206                                                        Ingrow St John’s v Denholme (199)
205                                                        Riddlesden v Sutton (57)
204-5                                                    Denholme v Sutton (199-9)
204-9 rsp                                               Embsay v Cowling (214-8)
204                                                        Ingrow St John’s v Cowling (137)
203-8                                                    Haworth v Foulridge (150-9)
202-8                                                    Riddlesden v Oakworth (198)
201                                                        Bingley Congs v Oakworth (175-8)
DIVISION TWO
SCORES 200 AND ABOVE
SCORES                                              TEAMS
330-6                                                    Barrowford v Bradley (19-0 rsp)
302                                                        Ingrow St John’s II v Oakworth II (156)
294-7                                                    Barrowford v Ingrow (106)
293-3                                                    Ingrow St John's II v Bradley (292-6)
292-6                                                    Bradley v Ingrow St John's II (293-3)
292-7                                                    Glusburn v Ingrow St John’s II (rsp)
292-9                                                    Hepworth & Idle v Chatburn (107-8)
289-5                                                    Barrowford v Ingrow St John's II (213)
289-7                                                    Chatburn v Thornton (84)
281-8                                                    Haworth Road II v Glusburn (215)
259-7                                                    Barrowford v Thornton (81)
252-8                                                    Barrowford v Oakworth (121)
248-4                                                    Hepworth & Idle v Chatburn (195)
246-1                                                    Bradley v Oakworth II (243-5)
246-4                                                    Hepworth & Idle v Airedale (143)
244-2                                                    Glusburn v Chatburn (218)
243-5                                                    Oakworth II v Bradley (246-1)
240-1                                                    Glusburn v Thornton (239-7)
240-3 dec                                              Airedale v Ingrow (55-3 rsp)
240-8                                                    Ingrow v Glusburn (169)
239-7                                                    Thornton v Glusburn (240-1)
239-8                                                    Glusburn v Oakworth II (238)
238-7                                                    Glusburn v Airedale (168)
238                                                        Oakworth II v Glusburn (239-8)
236-7                                                    Oakworth II v Chatburn (63)
234-6                                                    Ingrow v Haworth Road (153)
231-2                                                    Barrowford v Glusburn (228-8)
229-7                                                    Hepworth & Idle v Haworth Road II (96)
228-4                                                    Chatburn b Wilsden (21-1 rsp)
228-8                                                    Glusburn v Barrowford (231-2)
227-7                                                    Airedale v Oakworth II (95-7 rsp)
227                                                        Airedale v Glusburn (46-8)
222-6                                                    Haworth Road II v Ingrow St John's II (175-8)
221-8                                                    Hepworth & Idle v Ingrow (140)
220-9                                                    Chatburn v Barrowford (156)
219-5                                                    Oakworth II v Wilsden (23-1 rsp)
218                                                        Chatburn v Glusburn (244-2)
217-9                                                    Wilsden v Glusburn (43)
216-8                                                    Hepworth & Idle v Bradley (37-4 rsp)
216                                                        Oakworth v Wilsden (211-6 blsp)
215                                                        Glusburn v Haworth Road II (281-8)
214                                                        Wilsden v Airedale (131)
213                                                        Ingrow St John's II v Barrowford (289-5)
213                                                        Airedale v Ingrow St John’s (212)
212                                                        Ingrow St John’s v Airedale (213)
211-4                                                    Oakworth II v Bradley (207-3)
211-6 (blsp)                                          Wilsden v Oakworth (216)
208-9                                                    Wilsden v Thornton (201)
207-3                                                    Bradley v Oakworth II (211-4)
206                                                        Ingrow St John's v Glusburn (181)
204-6                                                    Haworth Road II v Glusburn (196-8)
202-8                                                    Haworth Road II v Chatburn (135)
201-4                                                    Airedale v Bradley (200-4)
201                                                        Thornton v Wilsden (208-9)
200-4                                                    Bradley v Airedale (201-4)
200-7                                                    Wilsden v Ingrow St John's II (196)
DIVISION THREE
SCORES 200 AND ABOVE
SCORES                                              TEAMS
285-8                                                    Sandy Lane v Crossflatts II (121)
266-6                                                    Skipton CI v Cononley (261-7)
261-7                                                    Cononley v Skipton CI (266-6)
256-6                                                    Skipton CI v Denholme II (48-9)
254-6 dec                                              Cononley v Denholme II (78)
251-8                                                    Bradford & Bingley III v Long Lee (237)
237-8                                                    Embsay II v Long Lee (204)
237                                                        Long Lee v Bradford & Bingley III (251-8)
233-8                                                    Crossflatts II v Denholme II (219-6)
233-8                                                    Long Lee v Riddlesden II (89)
228                                                        Gargrave v Skipton CI (125)
225                                                        Cononley v Eldwick & Gilstead (131)
223-9                                                    Gargrave v Bradford & Bingley III (31)
223-9                                                    Cononley v Long Lee (222-7)
222-7                                                    Long Lee v Cononley (223-9)
222-7                                                    Sandy Lane v Crossflatts II (129)
222-8                                                    Bingley Congs II v Eldwick & Gilstead (166)
221-8                                                    Riddlesden II v Sandy Lane (144)
219-6                                                    Denholme II v Crossflatts II (233-8)
217-6                                                    Skipton CI v Embsay (213-5)
214-9                                                    Sandy Lane v Cononley (88)
213-5                                                    Embsay II v Skipton CI (217-6)
204-9                                                    Bingley Congs II v Riddlesden II (126)
204                                                        Long Lee v Embsay II (237-8)
203-7                                                    Cononley v Crossflatts (202)
202                                                        Crossflatts v Cononley (203-7)
200-6                                                    Cononley v Denholme II (96)
DIVISION FOUR
SCORES 200 AND ABOVE
SCORES                                              TEAMS
301-9                                                    Foulridge II v Cononley II (107)
296-8                                                    Hepworth & Idle II v Chatburn II (36-8)
294-7                                                    Sandy Lane II v Haworth II (175)
289-9                                                    Foulridge II v Oakworth III (59)
267-7                                                    Barrowford II v Bradley II (79)
265-7                                                    Sandy Lane II v Airedale II (105-9)
264-5                                                    Bingley Congs III v Wilsden II (178)
261-5                                                    Sandy Lane II v Hepworth & Idle II (222-6)
255-4                                                    Hepworth & Idle II v Airedale II (197-7)
257                                                        Sandy Lane II v Oakworth III (111)
240-8                                                    Long Lee II v Ingrow II (145-9)
239-2                                                    Sutton II v Long Lee II (134)
233-6                                                    Glusburn II v Oakworth (184)
227-9                                                    Foulridge II v Glusburn II (90)
225-9                                                    Barrowford II v Airedale (176)
222-6                                                    Hepworth & Idle II v Sandy Lane II (261-5)
219-9                                                    Hepworth & Idle II v Sutton II (200)
217-8                                                    Bradley II v Cowling II (1-0 rsp)
216-6                                                    Cowling II v Gargrave II (85-9)
216-9                                                    Sandy Lane II v Sutton II (119)
204-9                                                    Foulridge II v Chatburn II (155)
203-9                                                    Bradley II v Bingley Congs III (71)
203-9                                                    Cowling II v Bradley II (45)
202-7                                                    Skipton CI II v Bingley Congs III (199-8)
200-5dec                                               Cononley II v Bingley Congs III (63)
200-9                                                    Cononley II v Long Lee II (198-9)
200                                                        Sutton II v Hepworth & Idle II (219-9)
WYNN CUP
SCORES 180 AND ABOVE
SCORES                                              TEAMS
324-7                                                    Bingley Congs v Glusburn (195-9)
217-9                                                    Crossflatts v Embsay (79-2 rsp)
211-8                                                    Ingrow v Hepworth & Idle (174)
197-9                                                    Barrowford v Cononley (190-8)
195-9                                                    Glusburn v Bingley Congs (324-7)
190-8                                                    Cononley v Barrowford (197-9)
187-5                                                    Sutton v Wilsden (186-8)
186-8                                                    Wilsden v Sutton (187-5)
COWLING CUP
SCORES 140 AND ABOVE
SCORES                                              TEAMS
195-3                                                    Haworth Road II v Embsay II (131-7)
192-3                                                    Foulridge II v Sutton II (114-7)
191-2                                                    Haworth II v Long Lee II (50-8)
188-2                                                    Sandy Lane II v Haworth Road II (88-9)
182-3                                                    Foulridge II v Sutton II (114-7)
151-3                                                    Bingley Congs II v Ingrow II (147-6)
147-6                                                    Ingrow II v Bingley Congs II (151-3)
144-7                                                    Ingrow II v Bradley II (117-8)
143-3                                                    Denholme II v Oakworth II (139-6)
142-7                                                    Bingley Congs II v Crossflatts II (125-5)          
  
 
HIGHEST SCORE
DIVISION                        SCORE                            TEAMS
DIV 1                                302-4                                Oakworth v Cowling (261-7)
DIV 2                                330-6                                Barrowford v Bradley (19-0 rsp)
DIV 3                                285-8                                Sandy Lane v Crossflatts II (121)
DIV 4                                301-9                                Foulridge II v Cononley II (107)
WC                                    324-7                                Bingley Congs v Glusburn (195)
CC                                     195-3                                Haworth Road II v Embsay II (131-7)
HIGHEST AGGREGATE
DIVISION                        SCORE                            TEAMS
DIV 1                                563                                    Oakworth (302-4) v Cowling (261-7)
DIV 2                                585                                    Ingrow St John's II (293-3) v Bradley (292-6)
DIV 3                                527                                    Skipton CI (266-6) v Cononley (261-7)
DIV 4                                483                                    Hepworth & Idle II (222-6) v Sandy Lane II (261-5)
WC                                    519                                     Bingley Congs (324-7) v Glusburn (195)
CC                                     326                                     Haworth Road II (195-3) v Embsay II (131-7)
LOWEST SCORE
DIVISION                        SCORE                            TEAMS
DIV 1                                36                                      Foulridge v Oakworth (38-2)
DIV 2                                43                                      Glusburn v Wilsden (217-9)
DIV 3                                32                                      Bradford & Bingley III v Embsay II (33-6)
DIV 4                                17                                      Foulridge II v Sandy Lane (1-7)
WC                                    56                                      Thornton v Denholme (59-3)
56-8                                  Haworth v Wilsden (191)
CC                                     50                                      Long Lee II v Haworth II (191-2)
BIGGEST MARGIN OF DEFEAT
DIVISION                        SCORE                            TEAMS
DIV 1                                164                                    Haworth Road (210) v Cowling (46)
DIV 2                                185                                    Hepworth & Idle (292-9) v Chatburn (107-8)
DIV 3                                208                                    Skipton CI (256-6) v Denholme II (48-9)
DIV 4                                260                                    Hepworth & Idle II (296-8) v Chatburn II (36-8)
WC                                    135                                    Haworth (56-8) v Wilsden (191)
CC                                     131                                    Long Lee II (50) v Haworth II (191-2)   
   

OUTSTANDING PERFORMANCES 2016
 DIVISION ONE
BATTING
SCORES                           PLAYER                          TEAMS
182                                     G Marshall                        Oakworth v Cowling
126 no                                J Rowell                            Haworth v Cowling
119                                     N Bradbury                      Crossflatts v Sutton
113                                     N Safdar                           Ingrow St John's v Haworth
109 no                                S Porter                             Bingley Congs v Ingrow St John's
104                                     N Safdar                           Ingrow St John's v Sutton
103                                     G Binns                            Haworth v Ingrow St John's
100                                     H Ali                                 Embsay v Denholme
BOWLING
SCORES                           PLAYER                          TEAMS
8-17                                   Z Abbas                            Riddlesden v Sutton
8-26                                   H Ali                                 Embsay v Haworth Road
8-53                                   S Hassan                           Cowling v Foulridge
7-29                                   C Foster                            Denholme v Cowling
7-31                                   M Zulfiqar                        Riddlesden v Denholme
7-37                                   M Wear                             Denholme v Haworth
7-41                                   J McDonald                      Sutton v Haworth Road
7-41                                   M Zulfiqar                        Riddlesden v Denholme
7-46                                   D Deepal                          Ingrow St John's v Riddlesden
7-47                                   T Greenwood                   Denholme v Ingrow St John’s
6-17                                   A Hussain                         Embsay v Haworth
6-19                                   D Rowell                          Haworth v Embsay
6-21                                   M Arshad                         Riddlesden v Bingley Congs
6-23                                   L Pickles                           Denholme v Crossflatts
6-23                                   A Dibb                              Bingley Congs v Cowling
6-25                                   D Rowell                          Haworth v Riddlesden
6-25                                   M Roberts                         Bingley Congs v Embsay
6-31                                   M Zulfiqar                        Riddlesden v Foulridge
6-32                                   M Zahid                            Haworth Road v Oakworth
6-34                                   R Walker                          Sutton v Oakworth
6-38                                   H Aslam                           Ingrow St John's v Cowling
6-39                                   J Holdsworth                    Sutton v Foulridge
6-45                                   H Greenhalgh                   Bingley Congs v Crossflatts
6-49                                   M Wear                             Denholme v Bingley Congs
6-54                                   M Jamil                             Crossflatts v Embsay
6-69                                   R Walker                          Sutton v Ingrow St John's
5-7                                     B Howell                      Oakworth v Foulridge
5-13                                   V Bakshi                           Crossflatts v Cowling
5-13                                   M Scarborough                 Oakworth v Foulridge
5-14                                   J Fothergill                        Oakworth v Denholme
5-14                                   A Khan                             Riddlesden v Haworth
5-15                                   S Robinson                       Embsay v Denholme
5-15                                   J Harrison                         Denholme v Cowling
5-16                                   A Maude                          Haworth Road v Cowling
5-22                                   M Zahid                            Haworth Road v Sutton
5-26                                   G Marshall                        Oakworth v Haworth Road
5-28                                   H Ali                                 Embsay v Cowling
5-29                                   D Rowell                          Haworth v Crossflatts
5-31                                   S Bell                                Haworth v Foulridge
5-32                                   W Hussain                        Ingrow St John’s v Oakworth
5-34                                   S Shafait                           Cowling v Sutton
5-35                                   I Khaliq                            Foulridge v Sutton
5-36                                   G Marshall                        Oakworth v Ingrow St John’s
5-37                                   W Hussain                        Ingrow St John's v Sutton
5-37                                   W Hussain                        Ingrow St John's v Bingley Congs
5-38                                   S Bell                               Haworth v Haworth Road
5-41                                   C Brooker-Carey        Foulridge v Riddleden
5-41                                   R Walker                          Sutton v Embsay
5-42                                   N Zaman                           Ingrow St John's v Denholme
5-46                                   J O’Hara                           Crossflatts v Sutton
5-48                                   R Judson                           Denholme v Bingley Congs
5-49                                   I Khaliq                            Foulridge v Embsay
5-50                                   G Marshall                        Oakworth v Haworth
5-50                                   J McDonald                      Sutton v Haworth Road
5-53                                   H Greenhalgh                   Bingley Congs v Foulridge
5-53                                   J O’Hara                           Crossflatts v Oakworth
5-54                                   I Khaliq                            Foulridge v Crossflatts
HAT TRICK
PLAYER                           TEAMS
T Greenwood                    Denholme v Ingrow St John's
M Zulfiqar                         Rddlesden v Foulridge
J O'Hara                             Crossflatts v Foulridge
DIVISION TWO
BATTING
SCORES                           PLAYER                          TEAMS
162 no                                N Andrews                       Bradley v Ingrow St John's II
152 no                                M Lloyd                           Glusurn v Thornton
134                                     R Shovelton                      Chatburn v Thornton
131                                     M Lloyd                           Glusburn v Barrowford
129 no                                M Nerenberg                    Chatbrun v Wilsden
126 no                                A Iqbal                            Barrowford v Glusburn
119 no                                N Freeman                        Glusburn v Chatburn
115                                     C Hainsworth                   Haworth Road II v Ingrow St John's II
112                                     D Oldfield                        Thornton v Helworth & Idle
112                                     M Cox                              Airedale v Bradley
111                                     P Cowburn                       Barrowford v Ingrow St John's II
108 no                                N Andrews                       Bradley v Oakworth II
108                                     N Williamson                    Glusburn v Ingrow St John’s II
107 no                                C Capstick                        Bradley v Oakworth II
107                                     F Ali                                 Ingrow St John’s II v Oakworth II
107                                     J Powell                            Oakworth II v Bradley
105                                     S Bowker                          Chatburn v Thornton
105                                     D Duffy                            Oakworth II v Wilsden
104 rh                                J Heseltine                        Bradley v Oakworth II
104                                     D Holt                              Thornton v Wilsden
104                                     S Rashid                           Barrowford v Oakworth
102 no                                M Asim                             Ingrow St John's II v Bradley
100 no                                J Thompson                      Hepworth & Idle v Airedale
BOWLING
SCORES                           PLAYER                          TEAMS
8-24                                   A Mannan                         Barrowford V Chatburn
7-13                                   I Ahktar                            Barrowford v Wilsden
7-33                                   D Oldfield                        Thornton v Wilsden
7-43                                   D Matthews                      Hepworth & Idle v Oakworth II
7-61                                   J Ellis                                Oakworth II v Ingrow St John’s II
6-17                                   J Lockley                          Chatburn v Thornton
6-18                                   W Proctor                         Thornton v Haworth Road II
6-19                                   T Hawksworth                  Hepworth & Idle v Thornton
6-22                                   Jo Jagger                          Haworth Road II v Thornton
6-23                                   S Javaid                            Airedale v Glusburn
6-33                                   M Iqbal                             Barrowford v Glusburn
6-38                                   J Hoyle                             Ingrow v Bradley
6-43                                   J Hoyle                             Ingrow v Oakworth II
6-46                                   D Mistry                           Wilsden v Hepworth & Idle
6-50                                   B Shah                              Barrowford v Ingrow
6-55                                   D Wooller                         Hepworth & Idle v Haworth Road II
6-56                                   A Holmes                         Bradley v Ingrow St John’s II
6-57                                   J Hoyle                             Ingrow v Haworth Road II
6-69                                   W Coppack                       Airedale v Wilsden
5-12                                   D Scott                             Ingrow v Oakworth
5-12                                   A Booth                            Chatburn v Airedale
5-18                                   D Mistry                          Wilsden v Bradley
5-19                                   S Mitchell                         Wilsden v Glusburn
5-22                                   A Mannan                         Barrowford v Ingrow St John's II
5-22                                   J Lockley                          Chatburn v Bradley
5-24                                   M Iqbal                             Barrowford v Bradley
5-26                                   D Wooller                         Hepworth & Idle v Bradley
5-29                                   N Jones                             Barrowford v Haworth Road II
5-29                                   T Fothergill                       Oakworth II v Chatburn
5-29                                   C Mitchell                          Wilsden v Bradley
5-30                                   A Holmes                         Bradley v Barrowford
5-30                                   A Booth                            Chatburn v Oakworth II
5-30                                   D Mathews                       Hepworth & Idle v Ingrow St John's II
5-31                                   J Thompson                      Hepworth & Idle v Ingrow
5-31                                   S Javaid                            Airedale v Haworth Road
5-31                                   V Grant                            Bradley v Thornton
5-32                                   M Buchan                         Hepworth & Idle v Ingrow St John's II
5-34                                   S Ritchie                           Airedale v Barrowford
5-36                                   A Khalid                           Barrowford v Chatburn
5-37                                   D Matthews                      Hepworth & Idle v Wilsden
5-41                                   S Mitchell                         Wilsden v Ingrow
5-44                                   R Linden                          Oakworth v Ingrow
5-45                                   A Hussain                         Ingrow St John’s II v Airedale
5-48                                   S Mitchell                         Wilsden v Thornton
5-50                                   I Maqsood                        Ingrow St John’s II v Bradley
5-56                                   J Hoyle                             Ingrow v Hepworth & Idle
5-57                                   C Mitchell                         Wilsden v Thornton
5-59                                   M Laycock                       Thornton v Barrowford
5-61                                   P Oldfield                         Thornton v Glusburn
5-64                                   N Williamson                    Glusburn v Ingrow
5-72                                   J Ellis                                Oakworth II v Glusburn
5-74                                   S Khan                              Airedale v Ingrow St John’s II
5-77                                   D Oldfield                        Thornton v Ingrow St John's II
HAT TRICK
PLAYER                           TEAMS
C Whitehead                     Heworth & Idle v Cononley
DIVISION THREE
BATTING
SCORES                           PLAYER                          TEAMS
117                                     A Khan                         Sandy Lane v Crossflatts II
108                                     C Jopson                           Sutton II v Long Lee II
105 no                                I Burke                             Skipton CI v Eldwick & Gilstead
104                                     S Butterfield                     Long Lee v Bradford & Bingley III
103 no                                A Shires                            Denholme II v Crossflatts II
101 no                                L Barrett                           Gargrave v Bingley Congs II
BOWLING
SCORES                           PLAYER                          TEAMS
8-6                                     M Hussain                        Bradford & Bingley III v Bingley Congs II
8-24                                   S Speak                             Embsay II v Denholme II
7-9                                     S Speak                             Embsay II v Bradford & Bingley III
7-20                                   H McEneaney                   Gargrave v Bingley Congs II
7-34                                   B Rhodes                          Gargrave v Denholme II
7-36                                   A Haigh                            Cononley v Bradford & Bingley III
7-39                                   S Ahmed                          Sandy Lane v Long Lee
6-11                                   S Ahmed                          Long Lee v Gargrave
6-15                                   SAhmed                           Long Lee v Denholme II
6-16                                   J Stuttard                          Skipton CI v Bingley Congs II
6-18                                   S Ahmed                          Long Lee v Skipton CI
6-19                                   J Robinson                        Long Lee v Eldwick & Gilstead
6-22                                   J Pinkerton                        Riddlesden II v Bradford & Bingley III
6-23                                   S Khalid                           Sandy Lane v Cononley
6-24                                   S Ahmed                          Sandy Lane v Eldwick & Gilstead
6-24                                   S Holt                               Embsay II v Riddlesden II
6-27                                   S Weatherill                      Gargrave v Denholme II
6-33                                   M Hussain                        Bradford & Bingley III v Denholme II
6-32                                   S Carrass                           Bingley Congs II v Bradford & Bingley III
6-55                                   S Smith                             Skipton CI v Sandy Lane
5-6                                     P Smith                             Skipton CI v             Crossflatts II
5-7                                     S Weatherill                      Gargrave v Bradford & Bingley III
5-9                                     M Sharp                            Bradford & Bingley III v Riddlesden II
5-10                                   M Baines                          Bingley Congs II v Denholme II
5-12                                   O Narey                            Eldwick & Gilstead v Denholme II
5-14                                   S Weatherill                     Gargrave v Crossflatts II
5-15                                   J Dennison                        Bingley Congs II v Bradford & Bingley III
5-15                                   A Haigh                            Cononley v Sandy Lane
5-15                                   A Shires                            Denholme II v Bradford & Bingley III
5-17                                   J Beckwith                        Gargrave v Bradford & Bingley III
5-17                                   W Smith                           Gargrave v Crossflatts II
5-18                                   J Keighley                         Eldwick & Gilstead v Crossflatts
5-19                                   I Spencer                          Denholme II v Eldick & Gilstead
5-19                                   M Ishtiaq                          Sandy Lane v Embsay II
5-20                                   B Rhodes                          Gargrave v Crossflatts II
5-21                                   P Wormald                       Embsay II v Eldwick & Gilstead
5-21                                   J Dobson                           Bradford & Bingley III v Cononley
5-22                                   S Weatherill                      Gargrave v Bradford & Bingley III
5-25                                   S Ahmed                          Long Lee v Bradford & Bingley III
5-25                                   A Ali                                 Sandy Lane v Eldwick & Gilstead
5-26                                   G Maloney                        Embsay II v Gargrave
5-23                                   S Ahmed                          Long Lee v Riddlesden II
5-23                                   J Bayliss                            Eldwick & Gilstead v Riddlesden II
5-28                                   H Starkey                         Cononley v Skipton CI
5-28                                   M Bailey                           Crossflatts II v Bingley Congs II
5-28                                   M Qadeer                        Riddlesden II v Eldwick & Gilstead
5-30                                   H Starkey                         Cononley v Crossflatts II
5-30                                   M Ishtiaq                          Sandy Lane v Cononley
5-30                                   A Haigh                            Cononley v Crossflatts II
5-31                                   S Holt                               Embsay II v Bradford & Bingley III
5-34                                   J Robinson                        Long Lee v Cononley
5-35                                   I Holden                           Skipton CI v Denholme II
5-35                                   J Bayliss                            Eldwick & Gilstead v Sandy Lane
5-36                                   S Brook                            Cononley v Crossflatts II
5-37                                   S Ahmed                          Sandy Lane v Riddlesden II
5-39                                   J Robinson                        Long Lee v Embsay II
5-40                                   J Dennison                        Bingley Congs II v Cononley
5-42                                   A Horsfield                      Skipton CI v Bingley Congs II
5-43                                   S Ahmed                          Long Lee v Denholme II
5-45                                   S Butterfield                     Long Lee v Bingley Congs II
5-47                                   S Smith                             Skipton CI v Long Lee
5-49                                   M Dennison                      Denholme II v Gargrave
5-57                                   M Sharp                            Bradford & Bingley III v Bingley Congs II
5-59                                   A Horsfield                      Skipton CI v Sandy Lane
5-62                                   M Dennison                      Denholme II v Crossflatts II
HAT TRICK
PLAYER                           TEAMS
S Smith                              Skipton CI v Long Lee
S Speak                              Embsay II v Denholme II
S Ahmed                           Sandy Lane v Eldwick & Gilstead
S Ahmed                           Sandy Lane v Bingley Congs II
DIVISION FOUR
BATTING
SCORES                           PLAYER                          TEAMS
172                                     W Exley                            Bingley Congs III v Wilsden II
142 no                                Z Aslam                            Sandy Lane II v Haworth II
131 no                                C Pullen                            Long Lee II v Ingrow II
120 no                                R Mansell                         Cononley II v Bingley Congs III
119                                     Z Abbas                            Foulridge II v Oakworth III
114                                     I Qamar                            Foulridge II v Cononley II
113                                     R Abbas                            Sandy Lane II v Airedale II
112                                     H Bakhsh                          Barrowford II v Bradley II
104                                     I Qamar                            Foulridge II v Chatburn II
107                                     C Pullen                            Long Lee II v Bingley Congs II
BOWLING
SCORES                           PLAYER                          TEAMS
8-20                                   S Munir                             Foulridge II v Bingley Congs II
8-32                                   J Dean                               Chatburn II v Bingley Congs II
7-12                                   R Farooq                           Sandy Lane II v Gargrave II
7-15                                   C Whitehead                    Hepworth & Idle II v Cononley II
7-17                                   S Sunil                              Barrowford II v Bradley II
7-20                                   M Q Hanif                        Airedale II v Barrowford II
7-22                                   B Hollis                            Glusburn II v Haworth II
7-25                                   R Farooq                           Sandy Lane II v Oakworth III
7-32                                   C Shimmin                        Haworth II v Airedale II
7-35                                   V Sunil                             Barrowford II v Sutton II
7-42                                   J Nkwo                             Bradley II v Cowling II
7-43                                   Y Baines                           Bingley Congs III v Bradley II
6-11                                   M Atkinson                      Barrowford II v Foulridge II
6-12                                   D Hoyle                            Ingrow II v Skipton CI II
6-14                                   V Sunil                             Barrowford v Airedale
6-17                                   D Wood                            Hepworth & Idle II v Oakworth III
6-19                                   U Ahmed                          Barrowford II v Haworth II
6-24                                   E Richmond                     Bradley II v Ingrow II
6-27                                   P Hatton                           Cononley II v Bingley Congs III
6-29                                   P Hogg                             Cononley II v Wilsden II
6-31                                   A Khalid                           Barrowford II v Sandy Lane II
6-34                                   M Riaz                              Wilsden II v Skipton CI II
6-42                                   R Jones                             Gargrave II v Ingrow II
6-44                                   M Singh                            Bingley Congs III v Cowling II
6-46                                   B Hollis                            Glusburn II v Oakworth III
6-57                                   P Hatton                           Cononley II v Foulridge II
5-2                                     J Drake                             Bradley II v Gargrave II
5-5                                     E Younas                          Wilsden II v Skipton CI II
5-5                                     S Shafait                           Cowling II v Bradley II
5-7                                     N Rollins                          Haworth II v Bradley II
5-8                                     R Tunnacliffe                   Foulridge II v Sandy Lane II
5-15                                   T Munir                             Foulridge II v Sutton II
5-18                                   C Jopson                           Sutton II v Chatburn II
5-24                                   L Sims                              Chatburn II v Barrowford II
5-24                                   R Storr                              Gargrave II v Ingrow II
5-25                                   M Riaz                              Wilsden II v Sutton II
5-28                                   C Jopson                           Sutton II v Barrowford II
5-28                                   P Hogg                             Cononley II v Hepworth & Idle II
5-29                                   D Spencer                         Haworth II v Barrowford II
5-29                                   E Richmond                     Bradley II v Ingrow II
5-31                                   J Price                               Chatburn II v Hepworth & Idle
5-31                                   T Spensley                        Gargrave II v Cononley II
5-32                                   G Aldred                          Haworth II v Barrowford II
5-33                                   P Hatton                           Cononley II v Ingrow II
5-34                                   D Walsh                            Haworth II v Chatburn II
5-36                                   P Hogg                             Cononley II v Ingrow II
5-36                                   S MacLennan                   Airedale II v Sutton II
5-36                                   N Allatt                            Bingley Congs III v Cowling II
5-37                                   D Hoyle                            Ingrow II v Bradley II
5-37                                   W Shuttleworth                Skipton CI II v Long Lee II
5-38                                   S Webster                         Long Lee II v Bingley Congs III
5-41                                   B Wine                             Haworth II v Foulridge II
5-41                                   P Hatton                           Cononley II v Oakworth III
5-42                                   A Nutting                         Bingley Congs III v Long Lee II
5-42                                   J Gribble                           Foulridge II v Haworth II
5-43                                   T Spensley                        Gargrave II v Ingrow II
5-44                                   S Shafait                           Cowling II v Bingley Congs III
5-48                                   M Riaz                              Wilsden II v Cowling II
5-55                                   C Mulhearn                       Chatburn II v Foulridge II
5-58                                   J Banks                             Glusburn II v Hepworth & Idle II
HAT TRICK
PLAYER                           TEAMS
E Richmond                      Bradley II v Ingrow II
U Ali Khan                        Oakworth III v Sutton II
WYNN CUP
BATTING
SCORES                           PLAYER                          TEAMS
115                                     T Leighton                  Bingley Congs v Glusburn
101                                     D Pearson                 Bingley Congs v Glusburn
BOWLING
SCORES                           PLAYER                          TEAMS
6-5                                     R Mehmood         Wilsden v Haworth
5-11                                   H Greenhalgh                   Bingley Congs v Ingrow St John's
5-17                                   N Copping                        Bingley Congs v Sutton
5-18                                   N Copping                        Bingley Congs v Crossflatts
5-28                                   R Greenwood                   Haworth Road v Sutton
5-40                                   V Amirtharaj                    Crossflatts v Denholme
HAT TRICK
PLAYER                           TEAMS
M Qadeer                          Riddlesden v Airedale
COWLING CUP
BATTING
SCORES                           PLAYER                          TEAMS
100 no                                Z Aslam                            Sandy Lane II v Haworth Road II
95 no                                  W Mahmood                    Haworth Road II v Embsay II
78 no                                  Dale Hoyle                       Ingrow II v Bingley Congs II
76 no                                  D Spencer                         Haworth II v Long Lee II
76                                       M Dennison                      Denholme II v Oakworth II
70 no                                  T Teale                              Bingley Congs II v Hepworth & Idle II
65                                       R Greenwood                   Haworth Road II v Embsay II
64 no                                  J Swarbrick                       Foulridge II v Sutton II
63                                       T Teale                              Bingley Congs II v Ingrow II
53                                       D Duffy                            Oakworth Ii v Denholme II
53                                       J Baxter                            Crossflatts II v Sandy Lane II
51                                       N Rollins                          Haworth II v Long Lee II
50 no                                  T Burnley                          Bingley Congs II v Crossflatts II
BOWLING
SCORES                           PLAYER                          TEAMS
5-18                                   J Harrison                          Bingley Congs II v Denholme II (Final)
4-6                                     Jo Teale                             Bingley Congs II v Wilsden II
4-19                                   E Younas                          Wilsden II v Bingley Congs II
4-24                                   K Temprell                        Crossflatts II v Sandy Lane II
3-9                                     M Pickles                          Skipton CI II v Cononley II
3-11                                   A Shires                            Denholme II v Haworth II
3-13                                   C Shimmin                        Haworth II v Long Lee II
3-15                                   A Rizwah                         Sandy Land II v Crossflatts II
3-18                                   T Shires                             Denholme II v Haworth II
3-20                                   N Ul Hassan                     Sandy Lane II v Haworth Road II
3-20                                   M Dennison                      Denholme II v Cowling II
3-21                                   M Atique                          Foulridge II v Sutton II
3-22                                   J Harrison                         Denholme II v Oakworth II
3-22                                   A Coney                           Glusburn II v Cowling II
3-22                                   M Baines                          Bingley Congs II v Crossflatts II
3-23                                   B Hollis                            Glusburn II v Chatburn II
3-23                                   N Ul Hassan                     Sandy Lane II v Barrowford II
3-25                                   T Shires                             Denholme II v Foulridge II
3-25                                   L Ali                                 Sandy Lane II v Haworth Road II
3-26                                   A Coney                           Glusburn II v Cononley II
3-29                                   R Smith                            Glusburn II v Chatburn II
FIRST WICKET PARTNERSHIP
DIVISION ONE
SCORE                             PLAYERS                                 TEAMS
181                                     P Gower & J Rowell                 Haworth v Cowling
DIVISION TWO
SCORES                           PLAYERS                                 TEAMS
219                                     M Lloyd & N Freeman              Glusburn v Thornton
159                                     J Hoyle v M Price                      Ingrow v Haworth Road II
119                                     S Rashid & A Iqbal                   Barrowford v Bradley
104                                     S Rashid & P Cowburn             Barrowford v Ingrow St John’s II
103                                     S Rashid & P Cowburn            Barrowford v Ingrow St John’s II
DIVISION THREE
SCORES                           PLAYERS                                 TEAMS
129                                     J Pinkerton & M Qadeer            Riddlesden II v Denholme II
126                                     J Pinkerton & M Qadeer            Riddlesden II v Sandy Lane
DIVISION FOUR
SCORES                           PLAYERS                                 TEAMS
108                                     T Walton & S Tilotson               Sutton v Chatburn
WYNN CUP
SCORES                           PLAYERS                                 TEAMS
107                                     D Deepal & I Zaman                 Oakworth v Ingrow St John's