Notable Performances 2018

DIVISION ONE
SCORES 200 AND ABOVE
SCORE TEAMS
334-7 Barrowford v Ingrow (223)
321-7 Oakworth v Hepworth & Idle (169)
291-5 Haworth Road v Hepworth & Idle (151-9)
288-3 Denholme v Embsay (159)
287-5 Denholme v Ingrow (118)
275-5 Haworth Road v Sutton (155)
271-8 Denholme v Embsay (128)
265-7 Ingrow v Sutton (179)
264-5 Haworth Road v Barrowford (172)
264-8 Barrowford v Hepworth & Idle (48)
262-8 Haworth Road v Wilsden (146)
262-9 Bingley Congs v Oakworth (119)
257-4 Barrowford v Hepworth & Idle (52)
254-9 Denholme v Oakworth (167-9)
250-6 Oakworth v Embsay (197)
247 Haworth Road v Barrowford (208)
244-8 Ingrow v Wilsden (241-6)
242-7 Wilsden v Hepworth & Idle (206)
242 Barrowford v Denholme (223)
241-6 Wilsden v Ingrow (244-8)
236-6 Denholme v Bingley Congs (210)
235-8 Denholme v Haworth Road (102-8 rsp)
231-3 Sutton v Wilsden (230-4)
230-4 Wilsden v Sutton (231-3)
227-9 Haworth Road v Embsay (197)
227 Ingrow v Oakworth (184)
223 Ingrow v Barrowford (334-7)
223 Denholme v Barrowford (242)
221 Barrowford v Sutton (193)
216-7 Oakworth v Barrowford (211-9)
216-7 Haworth Road v Oakworth (171)
213-7 Haworth v Haworth Road (166)
212-7 Barrowford v Embsay (210)
211-9 Barrowford v Oakworth (216-7)
211-9 Bingley Congs v Wilsden (96)
210-9 Bingley Congs v Haworth (74)
210 Embsay v Barrowford (212-7)
210 Bingley Congs v Denholme (236-6)
208 Barrowford v Haworth Road (247)
206-9 Ingrow v Embsay (175)
206 Hepworth & Idle v Wilsden (242-7)
206 Wilsden v Oakworth (148-5 rsp)
202-5 Hepworth & Idle v Haworth (200)
202-7 Crossflatts v Denholme (198-6)
200-6 Sutton v Crossflatts (172)
200 Wilsden v Oakworth (146)
200 Haworth v Hepworth & Idle (202-5)
DIVISION TWO
SCORES 200 AND ABOVE
SCORE TEAMS
371-2 Cononley v Haworth Road (288-8)
307-9 Long Lee v Airedale (202)
288-8 Haworth Road v Cononley (371-2)
273-6 Airedale v Sand Lane (265)
265 Sandy Lane v Airedale (273-6)
262 Foulridge v Cononley (97)
261-7 Foulridge v Chatburn (41)
259-4 Airedale v Chatburn (214)
259-9 Cowling v Glusburn (118)
258-6 Eldwick & Gilstead v Cowling (200)
255-5 dec Foulridge v Cononley (141)
254-5 Airedale v Eldwick & Gilstead (167-9)
251 Foulridge v Chatburn (99)
248-5 Haworth Road II v Glusburn (64)
244-7 Gargrave v Cowling (151)
242-9 dec Long Lee v Cononley (130-0 rsp)
240-6 Airedale v Glusburn (147-7)
237-9 Cowling v Cononley (128-9)
225-8 Long Lee v Haworth Road II (161)
221-7 Gargrave v Cononley (94)
214 Chatburn v Airedale (259-4)
210-5 dec Gargrave v Haworth Road II (97)
208-6 Cononley v Chatburn (182)
208-7 Cononley v Airedale (203)
208-8 Haworth Road II v Sandy Lane (167)
208-9 Long Lee v Gargrave (208)
208 Gargrave v Long Lee (208-9)
203 Foulridge v Eldwick & Gilstead (101)
203 Airedale v Cononley (208-7)
202-6 Cowling v Long Lee (159)
202 Airedale v Long Lee (307-9)
200 Cowling v Eldwick & Gilstead (258-6)
DIVISION THREE
SCORES 200 AND ABOVE
SCORE TEAMS
373 Riddlesden v Haworth II (140)
364-7 Riddlesden v Hepworth & Idle II (98)
341-4 Bradley v Thornton (0 rsp)
323-3 Riddlesden v Oakworth II (104)
301-4 Oakworth II v Bradley (275-6)
297-5 Bingley Congs II v Hepworth & Idle II (118)
285-2 dec Thornton v Sutton II (68)
275-6 Bradley v Oakworth II (301-4)
271-7 Barrowford II v Embsay II (65)
269-6 Bradley v Sutton II (97-9)
256-8 Riddlesden v Sutton II (114-9)
252-8 Crossflatts II v Hepworth & Idle II (220)
249-9 Crossflatts II v Riddlesden (99)
248-8 Riddlesden v Sutton II (66)
244-7 Hepworth & Idle II v Embsay II (143)
240-8 Bradley v Sutton II (34)
239-7 Skipton CI v Haworth II (120)
238-6 Oakworth II v Hepworth & Idle II (113)
237-4 Crossflatts II v Haworth II (206-6)
237-4 Bradley v Bingley Congs II (130)
237-6 Riddlesden v Embsay II (121-7)
236 Riddlesden v Bingley Congs II (163)
235-8 Skipton CI v Riddlesden (160)
227 Barrowford II v Thornton (198-5)
222-1 dec Riddlesden v Oakworth II (14-2 rsp)
222-4 Oakworth II v Hepworth & Idle (219-6)
220-5 Bingley Congs II v Embsay II (192)
220-7 Hepworth & Idle II v Bradley (155)
220 Hepworth & Idle II v Crossflatts II (252-8)
219-6 Hepworth & Idle II v Oakworth II (220-4)
217-6 dec Riddlesden v Thornton (85)
216-7 Hepworth & Idle II v Barrowford II (210)
211-5 Crossflatts II v Sutton II (123)
210 Barrowford II v Hepworth & Idle II (216-7)
206-6 Haworth II v Crossflatts II (237-4)
203 Bingley Congs II v Sutton II (62)
200-5 Skipton CI v Bradley (72)
DIVISION FOUR
SCORES 200 AND ABOVE
SCORE TEAMS
373-9 Foulridge II v Long Lee II (96)
333-3 Silsden v Oakworth II (31)
326-7 Foulridge II v Silsden (117)
323-8 Foulridge II v Cowling II (218)
323 Silsden v Cononley II (161)
313-3 dec Foulridge II v Bradley II (38)
310-5 Chatburn II v Denholme II (157)
305-8 Cowling II v Skipton CI II (82)
286-7 Foulridge II v Gargrave II (54)
284-5 Cowling II v Glusburn II (98)
278-7 Cowling II v Wilsden II (126)
277-4 Silsden v Glusburn II (48)
275-2 Bingley Congs III v Long Lee II (148)
272-7 dec Denholme II v Bradley II (137)
265-6 dec Foulridge II v Denholme II (97)
260-3 Silsden v Bingley Congs III (116)
257-6 Chatburn II v Ingrow II (256-1)
257-7 Ingrow II v Gargrave II (173-8)
256-1 Ingrow II v Chatburn II (257-6)
254 Glusburn II v Bingley Congs III (45-4 rsp)
252-2 Cononley II v Glusburn II (112)
251-5 Chatburn II v Bingley Congs III (135)
250-4 dec Foulridge II v Bradley II (56-2 rsp)
248 Cowling II v Denholme II (87)
244-4 Bradley II v Skipton CI II00
239-6 Airedale II v Oakworth III (69)
239 Wilsden II v Denholme II (187-7)
238-5 Ingrow II v Skipton CI II (54)
229-9 Glusburn II v Gargrave II (228)
229-5 Chatburn II v Skipton CI II (127)
228 Gargrave II v Glusburn II (229-9)
227-4 dec Bradley II v Long Lee II (165)
226-7 Cowling II v Gargrave II (122)
225-8 Chatburn II v Bingley Congs II (53)
220-6 Glusburn II v Denholme II (219)
219 Denholme II v Glusburn II (220-6)
218 Cowling II v Foulridge II (323-8)
216-8 Airedale II v Gargrave II (20-3 rsp)
214-6 Foulridge II v Ingrow II (136)
212-7 Oakworth III v Cononley II (203)
206-6 Skipton CI II v Airedale II (200)
206-7 Bradley II v Long Lee II (172)
204-2 Denholme II v Wilsden II (198)
203 Cononley II v Oakworth III (212-7)
200 Airedale II v Skipton CI II (206-6)
WYNN CUP
SCORES 180 AND ABOVE
SCORE TEAMS
259 Foulridge v Sandy Lane (167)
252-8 Embsay v Foulridge (96)
232-9 Barrowford v Bingley Congs (182)
231-8 Ingrow v Riddlesden (65)
182 Bingley Congs v Barrowford (232-9)
COWLING CUP
SCORES 140 AND ABOVE
SCORE TEAMS
213-8 Foulridge II v Barrowford II (181)
184-1 Denholme II v Gargrave II (127-5)
181 Barrowford II v Foulridge II (213-8)
174-6 Haworth Road II v Cononley II (100)
163-2 Hepworth & Idle II v Glusburn II (56)
155-5 Bradley II v Wilsden II (80-8)
147-3 Denholme II v Crossflatts II (120-8)
145 Barrowford II v Oakworth II (126-9)
140-6 Barrowford II v Embsay II (117-6)

 

HIGHEST SCORE
DIVISION SCORE TEAMS
DIV 1 334-7 Barrowford v Ingrow (223)
DIV 2 371-2 Cononley v Haworth Road (288-8)
DIV 3 373 Riddlesden v Haworth II (140)
DIV 4 373-9 Foulridge II v Long Lee II (96)
W/C 259 Foulridge v Sandy Lane (167)
C/C 213-8 Foulridge II v Barrowford II (181)
HIGHEST AGGREGATE
DIVISION SCORE TEAMS
DIV 1 557 Barrowford (334-7) v Ingrow (223)
DIV 2 659 Cononley (371-2) v Haworth Road (288-8)
DIV 3 576 Oakworth II (301-4) v Bradley (275-6)
DIV 4 541 Foulridge II (323-8) v Cowling II (218)
W/C 426 Foulridge (259) v Sandy Lane (167)
C/C 394 Foulridge II (213-8) v Barrowford II (181)
LOWEST SCORE
DIVISION SCORE TEAMS
DIV 1   36 Oakworth v Haworth (37-1)
DIV 2 29 Cowling v Foulridge (158)
DIV 3 23 Sutton II v Bingley Congs II (26-0)
DIV 4 25 Cononley II v Foulridge II (132)
W/C 65 Riddlesden v Ingrow (231-8)
C/C 56 Glusburn II v Hepworth & Idle II (163-5)
BIGGEST MARGIN OF DEFEAT
DIVISION SCORE TEAMS
DIV 1 216 Barrowford (264-8) v Hepworth & Idle (48)
DIV 2 220 Foulridge (261-7) v Chatburn (41)
DIV 3 266 Riddlesden (364-7) v Hepworth & Idle II (98)
DIV 4 302 Silsden (333-3) v Oakworth II (31)
W/C 166 Riddlesden (65) v Ingrow (231-8)
C/C 107 Glusburn II (56) v Hepworth & Idle II (163-5)

 OUTSTANDING PERFORMANCES 2018

DIVISON ONE
BATTING
SCORE PLAYER TEAMS
149 Aziz Iqbal Barrowford v Ingrow
124 no Omar Khatab Haworth Road v Hepworth & Idle
122 Neil Copping Bingley Congs v Oakworth
110 David Snowden Sutton v Wilsden
109 no Zahir Abbas Haworth Road v Barrowford
104 no Zahir Abbas Haworth Road v Oakworth
104 Freddie Bailey Barrowford v Hepworth & Idle
103 Chris Longley Wilsden v Hepworth & Idle
102 no Adam Taylor Denholme v Ingrow
102 no Wayne Exley Ingrow v Sutton
101 Deepal Dissanayake Haworth Road v Sutton
100 no Deepal Dissanayake Haworth Road v Wilsden
100 no Muhammad Zahid Haworth Road v Barrowford
100 Ashir Imdad Barrowford v Hepworth & Idle
BOWLING
SCORE PLAYER TEAMS
7-27 James McDonald Sutton v Hepworth & Idle
6-18 Naveed Hussain Crossflatts v Ingrow
6-25 Adrees Daar Barrowford v Hepworth & Idle
6-25 Shuja Rashid Barrowford v Hepworth & Idle
6-25 Ryan Judson Denholme v Haworth
6-25 Richard Walker Sutton v Embsay
6-30 Matthew Wear Denholme v Hepworth & Idle
6-41 Daniel Scott Ingrow v Bingley Congs
6-49 Ryan Judson Denholme v Haworth Road
5-10 Oliver Bishop Haworth v Barrowford
5-11 William Yildiz Haworth v Oakworth
5-13 Scott Robinson Embsay v Haworth
5-15 Damian Rowell Haworth v Embsay
5-17 Wasim Hussain Crossflatts v Bingley Congs
5-18 Harry Greenhalgh Bingley Congs v Barrowford
5-20 Adnan Khalid Barrowford v Crossflatts
5-20 Neil Copping Bingley Congs v Hepworth & Idle
5-25 Zahir Abbas Haworth Road v Wilsden
5-26 Sarum Qureshi Denholme v Embsay
5-27 Harris Houldsworth Wilsden v Denholme
5-27 Muhammad Zahid Haworth Road v Oakworth
5-27 Zahir Abbas Haworth Road v Hepworth & Idle
5-29 Ben Hemsley Bingley Congs v Ingrow
5-31 Harry Greenhalgh Bingley Congs v Embsay
5-31 Ryan Judson Denholme v Wilsden
5-32 Richard Walker Sutton v Wilsden
5-32 Sarum Qureshi Denholme v Embsay
5-32 Joe Copperaite Oakworth v Sutton
5-35 Mansha Khan Haworth Road v Oakworth
5-35 Jack Ellis Oakworth v Barrowford
5-35 Nathan Allatt Hepworth & Idle v Ingrow
5-36 Mansha Khan Haworth Road v Barrowford
5-37 Tahir Mehmood Crossflatts v Hepworth & Idle
5-38 David Snowden Sutton v Crossflatts
5-38 Jim O'Hara Crossflatts v Oakworth
5-38 Haroon Ali Embsay v Crossflatts
5-39 Wasim Hussain Crossflatts v Wilsden
5-40 Karim Khan Barrowford v Sutton
5-41 Mohammad Ibrahim Haworth Road II v Sandy Lane
5-47 Neil Copping Bingley Congs v Crossflatts
5-48 Wasim Hussain Crossflatts v Sutton
5-49 Elliot Stockton Embsay v Ingrow
5-50 Thomas Fothergill Oakworth v Ingrow
5-52 Matthew Wear Denholme v Barrowford
5-57 Robert Greenwood Haworth Road v Denholme
5-59 Chris Mitchell Wilsden v Ingrow
HATTRICK
PLAYER TEAMS
Harry Greenhalgh Bingley Congs v Ingrow
Richard Walker Sutton v Ingrow
DIVISON TWO
BATTING
SCORE PLAYER TEAMS
185 no Herbert Starkey Cononley v Haworth Road II
142 no Charles Calvert Cononley v Chatburn
135 no Mohammed Qadeer Hanif Airedale v Glusburn
124 no Mathew Cox Airedale v Sandy Lane
118 Muhammad Atique Foulridge v Chatburn
117 Mathew Cox Airedale v Eldwick & Gilstead
110 no Christopher Gill Airedale v Chatburn
109 Mathew Cox Airedale v Cononley
107 Ajeet Singh Eldwick & Gilstead v Cowling
103 no Cameron Knowles Cononley v Haworth Road II
102 no Charles Hainsworth Haworth Road II v Glusburn
102 no Ajeet Singh Eldwick & Gilstead v Airedale
BOWLING
SCORE PLAYER TEAMS
8-25 Shahid Hassan Cowling v Glusburn
8-29 Jalal Khan Cowling v Long Lee
8-39 Josh Gill Cowling v Sandy Lane
7-14 Shahbaz Ahmed Long Lee v Eldwick & Gilstead
7-25 Farhan Khalid Bradford & Bingley III v Glusburn
7-27 Ian Roberts Long Lee v Haworth Road II
7-35 Jordan Bayliss Eldwick & Gilstead v Sandy Lane
7-42 Shahbaz Munir Foulridge v Gargrave
6-14 Muhammad Atique Foulridge v Eldwick & Gilstead
6-14 Shahbaz Ahmed Long Lee v Bradford & Bingley III
6-14 Richard Smith Glusburn v Long Lee
6-16 Mohammad Ibrahim Haworth Road II v Bradford & Bingley III
6-18 Joseph Wood Gargrave v Chatburn
6-27 Stuart Weatherill Gargrave v Glusburn
6-28 Azhar Iqbal Glusburn v Haworth Road II
6-37 Sarfraz Mahmood Haworth Road II v Foulridge
6-39 Chris Mulhearne Chatburn v Haworth Road II
6-39 Farhan Khalid Bradford & Bingley III v Foulridge
6-46 Stephen Butterfield Long Lee v Cowling
6-52 Mohammad Ishtiaq Sandy Lane v Long Lee
6-53 Mudassar Ali Sandy Lane v Cowling
5-14 Steve Brown Glusburn v Cononley
5-15 Lewie Fitton Cononley v Sandy Lane
5-15 Herbert Starkey Cononley v Chatburn
5-15 Shahbaz Munir Foulridge v Eldwick & Gilstead
5-16 Josh Gill Cowling v Haworth Road II
5-17 Lochlan Doidge Bradford & Bingley III v Glusburn
5-19 Andy Dobson Bradford & Bingley III v Gargrave
5-20 Attique Khan Sandy Lane v Eldwick & Gilstead
5-24 Shahbaz Ahmed Bradford & Bingley III v Cowling
5-26 Chris Brooker-Carey Foulridge v Gargrave
5-27 Tom Feather Cononley v Glusburn
5-27 Sayed Bilal-Hayder Sandy Lane v Cononley
5-28 Attique Khan Sandy Lane v Glusburn
5-29 Josh Gill Cowling v Airedale
5-29 Shahbaz Munir Foulridge v Chatburn
5-29 Cameron Knowles Cononley v Chatburn
5-30 Ajmal Choudhry Cowling v Airedale
5-33 Stuart Weatherill Gargrave v Cononley
5-33 Sajid Shafait Cowling v Chatburn
5-36 Stuart Weatherill Gargrave v Foulridge
5-39 Stephen Booth Chatburn v Cowling
5-40 Cameron Knowles Cononley v Long Lee
5-40 Shahbaz Ahmed Long Lee v Gargrave
5-44 Andrew Starkey Cononley v Foulridge
5-47 Hamid Ullah Sandy Lane v Foulridge
5-48 Adam Cook Haworth Road II v Gargrave
5-51 Lewie Fitton Cononley v Airedale
5-53 Scott Ritchie Airedale v Foulridge
5-74 William Smith Gargrave v Long Lee
5-86 Mark Pickles Glusburn v Cowling
HATTRICK
PLAYER TEAMS
Jalal Khan Cowling v Long Lee
Lee Rickaby Airedale v Bradford & Bingley
 DIVISON THREE
BATTING
SCORE PLAYER TEAMS
212 Akeel Rashid Riddlesden v Haworth II
152 no Mohammad Qadeer Riddlesden v Oakworth II
131 David Hunt Bradley v Thornton
119 no Daniel Oldfield Thornton v Oakworth II
119 Jonathan Thompson Hepworth & Idle II v Barrowford II
112 Mohammad Qadeer Riddlesden v Bingley Congs II
112 Vijay Amirtharaj Crossflatts II v Riddlesden
110 Mick Brooksbank Crossflatts II v Hepworth & Idle II
105 no Craig Tempest Bradley v Thornton
104 Kevin Pollard Thornton v Barrowford II
100 Daniel Ibbotson Thornton v Sutton II
BOWLING
SCORE PLAYER TEAMS
8-17 Owen Price Hepworth & Idle II v Bingley Congs II
8-22 Gary Orrell Hepworth & Idle II v Embsay II
8-35 Mark Pennington Crossflatts II v Bradley
7-31 Steve Broughton Bingley Congs II v Hepworth & Idle II
7-47 Mohammad Qadeer Riddlesden v Crossflatts II
7-49 Michael Baines Bingley Congs II v Riddlesden
6-9 Abdul Mannan Barrowford II v Crossflatts II
6-15 Anthony Haigh Haworth II v Hepworth & Idle II
6-18 Sam Smith Skipton CI v Bradley
6-26 Matt Ryder Skipton CI v Hepworth & Idle II
6-27 David Ryan Bradley v Thornton
6-28 Matt Ryder Bingley Congs II v Skipton CI
6-29 Daniel Oldfield Thornton v Hepworth & Idle II
6-37 Sam Waterhouse Bingley Congs II v Oakworth II
6-37 Andrew Makin Barrowford II v Riddlesden
5-9 Harry Mceneanry Bradley v Sutton
5-14 Andy Holmes Bradley v Sutton II
5-15 Abdul Mannan Barrowford II v Bradley
5-16 Marc Atkinson Barrowford II v Oakworth II
5-16 Shahid Mahmood Embsay II v Haworth II
5-17 Stephen Speak Embsay II v Thornton
5-19 Charlotte Boulton Crossflatts II v Hepworth & Idle II
5-19 Andrew Makin Barrowford II v Bingley Congs II
5-22 Mick Addy Crossflatts II v Riddlesden
5-23 Darren Pighills Skipton CI v Riddlesden
5-23 Mohammad Qadeer Riddlesden v Thornton
5-24 Mohammad Qadeer Riddlesden v Bingley Congs II
5-26 Michael Newell Hepworth & Idle II v Bradley
5-26 Daniel Oldfield Thornton v Sutton II
5-27 Vic Sunil Barrowford II v Embsay II
5-29 Philip Oldfield Thornton v Skipton CI
5-31 Josh Zenner Bingley Congs II v Haworth II
5-33 Uwais Ali Khan Sutton II v Oakworth II
5-36 Josh Zenner Bingley Congs II v Embsay II
5-40 Charlie Shimmin Haworth II v Skipton CI II
5-41 Mohammad Qadeer Riddlesden v Bradley
5-42 Sefal Allam Skipton CI v Hepworth & Idle II
5-47 Mohammad Shahnawaz Riddlesden v Hepworth & Idle II
5-48 Philip Oldfield Thornton v Barrowford II
5-49 Ryan Wilkinson Crossflatts II v Hepworth & Idle II
5-49 Danny Spencer Haworth II v Riddlesden
5-56 Philip Oldfield Thornton v Haworth II
5-60 Jonathan Thompson Hepworth & Idle II v Barrowford II
5-70 George Blackwell Sutton II v Bradley
HATTRICK
PLAYER TEAMS
Caspar Bean Embsay II v Barrowford II
DIVISON FOUR
BATTING
SCORE PLAYER TEAMS
203 no Asrar Sarwar Foulridge II v Long Lee II
169 no Tom Berry Silsden v Cononley II
157 no Daniel Marshall Bingley Congs III v Long Lee II
148 Qamar Zaman Cowling II v Foulridge II
146 Zaheer Abbass Foulridge II v Silsden
144 no Dale Hoyle Ingrow II v Chatburn II
134 no Mark Paynter Cononley II v Glusburn II
133 Billy Winterburn Bradley II v Long Lee II
130 Zaheer Abbas Foulridge II v Bradley II
125 no Phil Parker Chatburn II v Bingley Congs III
118 no Josh Dean Chatburn II v Ingrow II
116 Benjamin Weatherall Ingrow II v Gargrave II
111 Avijeet Ghosh Cowling II v Wilsdn II
110 Ben Reynard Wilsden II v Denholme II
109 no Abrar Sarwar Foulridge II v Bradley II
106 no Owen Palmer Ingrow II v Skipton CI II
105 no Ben Sugden Silsden v Bingley Congs III
105 no Robert Jones Silsden v Cononley II
105 no James Bloodworth Denholme II v Wilsden II
103 no Alan Coney Glusburn II v Cononley II
103 rh Jack Lister Silsden v Oakworth III
100 Tony Spensley Gargrave II v Glusburn II
100 Mohammad Shahnawaz Riddlesden v Sutton II
BOWLING
SCORE PLAYER TEAMS
10-12 Kieran Lawrence Silsden v Long Lee II
8-9 Kieran Lawrence Silsden v Glusburn
8-9 Kieran Lawrence Silsden v Oakworth III
7-8 Abrar Sarwar Foulridge II v Cononley II
7-9 Aaron Pearce Ingrow II v Long Lee II
7-28 Joseph Sugden Silsden v Ingrow II
7-35 Ryan Higgs Bingley Congs III v Ingrow II
7-36 Paul Hogg Cononley II v Foulridge II
6-5 Aqib Chatta Cowling II v Airedale II
6-11 Irfan Kaliq Foulridge II v Airedale II
6-14 Irfan Khalid Foulridge II v Bradley II
6-15 Irfan Khaliq Foulridge II v Chatburn II
6-16 David Hahn Wilsden II v Cononley II
6-17 Rob Storr Gargrave II v Bingley Congs III
6-21 David Ryan Bradley II v Skipton CI II
6-26 Josh Dean Chatburn II v Foulridge II
6-28 Ben Mitchell Wilsden II v Oakworth III
6-30 Asher Nutting Bingley Congs III v Long Lee II
6-60 Taimoor Mushtaq Foulridge II v Cowling II
6-60 Asher Nutting Bingley Congs II v Haworth II
5-6 Josh Dean Chatburn II v Bingley Congs III
5-8 Matt Ryder Skipton CI II v Glusburn II
5-9 John Stuttard Skipton CI II v Cowling II
5-12 Ray Tunnacliffe Foulridge II v Ingrow II
5-13 Travis Blezard Chatburn II v Denholme II
5-14 Qamar Zaman Cowling II v Oakworth III
5-20 William Storr Gargrave II v Long Lee II
5-21 Josh Coppack Airedale II v Glusburn II
5-21 Robert Brooke Cononley II v Gargrave II
5-23 Qamar Zaman Cowling II v Airedale II
5-24 Kieran Lawrence Silsden v Airedale II
5-24 Phillip Atkinson Long Lee II v Ingrow II
5-25 Neil Spencer Denholme II v Cononley II
5-25 Charlie Raby Oakworth III v Gargrave II
5-26 Jonny Teale Bingley Congs III v Wilsden II
5-26 Chris Windle Skipton CI II v Airedale II
5-32 William Pullen Silsden v Bingley Congs III
5-33 Qamar Zaman Cowling II v Skipton CI II
5-34 Harris Holgate Chatburn II v Airedale II
5-35 Subhaan Ahmed Oakworth III v Cononley II
5-36 Warren Coppack Airedale II v Denhome II
5-43 Mohammad Ali Raja Bingley Congs III v Oakworth III
5-43 Joseph Sugden Silsden v Skipton CI II
5-46 Neil Spencer Denholme II v Airedale II
5-47 Adam Madgett Airedale II v Wilsden II
5-66 Yvonne Baines Bingley Congs III v Chatburn II
5-70 Matt Mounsey Long Lee II v Foulridge II
HATTRICK
PLAYER TEAMS
Keiran Lawrence Silsden v Long Lee II
WYNN CUP
BATTING
SCORE PLAYER TEAMS
108 Benjamin Pursey Ingrow v Riddlesden
BOWLING
SCORE PLAYER TEAMS
6-18 Phil Binner Embsay v Foulridge
6-52 Jawad Ali Sandy Lane v Foulridge
5-11 William Rankin Ingrow v Riddlesden
5-28 Ummar Farooq Foulridge v Sandy Lane
5-38 Karim Khan Barrowford v Bingley Congs
5-40 Samuel Arkwright Embsay v Haworth Road
5-49 Elliot Stockton Embsay v Sutton
HATTRICK
PLAYER TEAMS
Phillip Binner Embsay v Foulridge
COWLING CUP
BATTING
SCORE PLAYER TEAMS
118 no Michael Dennison Denholme II v Gargrave II
90 Taimoor Mushtaq Foulridge II v Barrowford II
80 Matthew Hall Haworth Road II v Cononley II
69 no Andrew Hodgson Embsay II v Skipton CI II
67 Phillip Haigh Hepworth & Idle II v Glusburn II
65 Zaheer Abbas Foulridge II v Bingley Congs II
61 Neil Spencer Denholme II v Crossflatts II
59 no Michael Dennison Denholme II v Crossflatts II
57 Jonah Smith Gargrave II v Denholme II
51 Danny Ridehalgh Sutton II v Oakworth II
50 Peter Cowburn Barrowford II v Bingley Congs III
BOWLING
SCORE PLAYER TEAMS
5-13 Charlie Andrews Bradley II v Bingley Congs II
4-3 James Bloodworth Denholme II v Crossflatts II
4-14 Irfan Khaliq Foulridge II v Silsden
4-15 William Pullen Silsden v Chatburn II
4-19 Warren Coppack Airedale II v Cowling II
3-8 Wajid Mahmood Haworth Road II v Cowling II
3-11 Michael Newell Hepworth & Idle II v Glusburn II
3-13 Travis Blezard Chatburn II v Silsden
3-14 Bryan Freimanis Crossflatts II v Haworth II
3-14 Thomas Eaglesfield Bradley II v Wilsden II
3-17 Andrew Maude Haworth Road II v Barrowford II
3-20 Irfan Khaliq Foulridge II v Denholme II
3-22 Michael Baines Bingley Congs II v Bradley II
3-23 Yasir Hameed Cowling II v Airedale II
3-24 Isaac Murray Denholme II v Foulridge II
3-24 Michael Scarborough Oakworth II v Barrowford II
3-27 Phil Parker Chatburn II v Silsden
3-34 Asher Nutting Bingley Congs III v Barrowford II
3-37 Usman Ahmed Barrowford II v Foulridge II
 FIRST WICKET PARTNERSHIP
 DIVISION ONE
SCORE PLAYER TEAMS
179 Freddie Bailey & Afraz Ahmed Barrowford v Hepworth & Idle
130-0 rsp Andrew Starkey & Cameron Knowles Cononley v Long Lee
125 Aamir Mohammed & Imran Qamar Foulridge v Cononley
121-0 Matthew Wear & Ronnie Chokununga Denholme v Hepworth & Idle
112-0 Peter Gower & Jamie Rowell Haworth v Embsay
108 Matthew Wear & Adam Taylor Denholme v Embsay
DIVISION TWO
SCORE PLAYER TEAMS
116 John Beckwith & Joseph Wood Gargrave v Cononley
109 Charles Hainsworth & Ian Robson Haworth Road II v Sandy Lane
108 Charles Hainsworth & Ian Robson Haworth Road II v Cononley
DIVISION THREE
SCORE PLAYER TEAMS
148 Mick Brooksbank & Bryan Freimanis Crossflatts II v Haworth II
113 Mohammed Waqas & Hamid Bakhsh Barrowford II v Hepworth & Idle II
112 Steve Kernan & Mohammad Qadeer Riddlesden v Oakworth II
106 George Maloney & Robert Bateman Embsay II v Skipton CI 
DIVISION FOUR
SCORE PLAYER TEAMS
153-0 Harry Mceneaney & Thomas Eaglesfield Bradley II v Skipton CI II
122 Thomas Eaglesfield & Billy Winterburn Bradley II v Long Lee II
115 Tim Crossley & Trevor Cox Airedale II v Glusburn II
111 Taimoor Mushtaq & Zaheer Abbas Foulridge II v Bradley II
108 Jonathan Swarbrick & Jabbran Sajjad Foulridge II v Gargrave II
COWLING CUP
SCORE PLAYER TEAMS
111 Neil Spencer & Michael Dennison Denholme II v Gargrave II