Notable Performances 2017

DIVISION ONE
SCORES 200 AND ABOVE
SCORES                                             TEAMS
300-6                                                    Embsay v Sutton (205-2 rsp)
293-6                                                    Bingley Congs v Hepworth & Idle (185-9)
271-7                                                    Denholme v Embsay (208-9)
269-5                                                    Ingrow St John's v Oakworth (207)
264-2                                                    Denholme v Barrowford (108)
248-9                                                    Oakworth v Hepworth & Idle (174)
248-9                                                    Oakworth v Barrowford (183-8)
245-8                                                    Sutton v Haworth (73)
243-9                                                    Haworth Road v Denholme (182-9)
241                                                        Haworth v Embsay (141)
239-7                                                    Ingrow St John's v Oakworth (113)
235-6                                                    Oakworth v Sutton (232-8)
234-2                                                    Denholme v Haworth Road (185)
232-8                                                    Sutton v Oakworth (235-6)
227-7                                                    Haworth Road v Embsay (130)
225-2                                                    Sutton v Hepworth & Idle (223-8)
225                                                        Barrowford v Bingley Congs (167)
224                                                        Ingrow St John's v Hepworth & Idle (204-8)
223-8                                                    Hepworth & Idle v Sutton(225-2)
223                                                        Bingley Congs v Haworth Road (191-8)
218-6                                                    Ingrow St John's v Embsay (140)
212-7                                                    Crossflatts v Sutton (117)
208-9                                                    Embsay v Denholme (271-7)
207-9                                                    Denholme v Haworth (145)
207                                                        Oakworth v Ingrow St John's (269-5)
207                                                        Crossflatts v Oakworth (174)
206-7                                                    Ingrow St John's v Barrowford (154)
205-2 rsp                                               Sutton v Embsay (300-6)
205-5                                                    Oakworth v Denholme (203-9)
204-8                                                    Hepworth & Idle v Ingrow St John's (224)
203-9                                                    Denholme v Oakworth (205-5)
202-2                                                    Denholme v Ingrow St John's (201-5)
202-5                                                    Crossflatts v Embsay (130)
201-5                                                    Ingrow St John's v Denholme (202-2)
DIVISION TWO
SCORES 200 AND ABOVE
SCORES                                             TEAMS
333-9                                                    Foulridge v Oakworth II (37)
323-8                                                    Haworth Road II v Long Lee (212-7)
282-9                                                    Sandy Lane v Oakworth II (95)
280-6                                                    Airedale v Oakworth II (158-9)
261-6                                                    Haworth Road II v Glusburn (181)
260-5                                                    Wilsden v Oakworth II (40)
259                                                        Wilsden v Oakworth II (99)
256-7                                                    Ingrow v Oakworth II (127-9)
250-6                                                    Wilsden v Cowling (198)
249-5                                                    Chatburn v Airedale (245-5)
248                                                        Wilsden v Ingrow (98)
245-5                                                    Airedale v Chatburn (249-5)
241-8                                                    Foulridge v Sandy Lane (156)
241-8                                                    Airedale v Oakworth II (136)
233                                                        Long Lee v Airedale (105)
232-7                                                    Chatburn v Sandy Lane (230-9)
230-9                                                    Sandy Lane v Chatburn (232-7)
230-5                                                    Foulridge v Cowling (103-9)
228-8                                                    Haworth Road II v Long Lee (135)
225-4                                                    Glusburn v Ingrow St John's II (224-8)
224-8                                                    Ingrow St John's II v Glusburn (225-4)
224                                                        Ingrow St John's II v Oakworth II (203-8)
222-7                                                    Haworth Road II v Chatburn (158-9)
219-9                                                    Haworth Road II v Wilsden (217-8)
218-8                                                    Cowling v Glusburn (141-8)
218-9                                                    Wilsden v Airedale (113)
217-8                                                    Wilsden v Haworth Road II (219-9)
213-8                                                    Haworth Road II v Oakworth II (82)
212-5                                                    Ingrow v Wilsden (208)
212-7                                                    Long Lee v Haworth Road II (323-8)
210-9                                                    Airedale v Sandy Lane (134)
209-5                                                    Haworth Road II v Ingrow (110)
208                                                        Wilsden v Ingrow (212-5)
202-5                                                    Haworth Road II v Cowling (144)
203-8                                                    Oakworth II v Ingrow St John's II (224)
201-9                                                    Ingrow St John's II v Sandy Lane (82-9)
DIVISION THREE
SCORES 200 AND ABOVE
SCORES                                             TEAMS
295-5                                                    Cononley v Skipton CI (121)
271-4                                                    Cononley v Thornton (170-8)
270-3                                                    Cononley v Gargrave (249-5)
266-3                                                    Bradford & Bingley III v Riddlesden (198)
265-6                                                    Cononley v Embsay II (246-7)
249-5                                                    Gargrave v Cononley (270-3)
248                                                        Riddlesden v Bingley Congs II (186)
246-7                                                    Embsay II v Cononley (265-6)
244-6                                                    Cononley v Bingley Congs II (220)
242-9                                                    Gargrave v Barrowford II (105)
239-6                                                    Cononley v Bradley (177)
229-7                                                    Embsay II v Bingley Congs II (122-9)
229                                                        Gargrave v Barrowford II (88)
225                                                        Cononley v Riddlesden (101)
220-6                                                    Eldwick & Gilstead v Sandy Lane (116)
220                                                        Bingley Congs II v Cononley (244-96)
219-5                                                    Eldwick & Gilstead v Skipton CI (49)
219-9                                                    Skipton CI v Riddlesden (152)
217-1                                                    Cononley v Barrowford II (213)
215-8                                                    Bingley Congs II v Barrowford II (214)
214                                                        Barrowford II v Bingley Congs II
213-7                                                    Sandy Lane v Oakworth II (150)
213                                                        Barrowford II v Cononley (217-1)
212-6                                                    Bradford & Bingley III v Cononley (137)
212-7                                                    Embsay II v Thornton (141-8)
209-8                                                    Bradford & Bingley III v Thornton (81)
208-8                                                    Gargrave v Skipton CI (98)
204-9                                                    Riddlesden v Embsay II (203-4)
203-4                                                    Embsay II v Riddlesden (204-9)
202-5                                                    Bradford & Bingley III v Riddlesden (154)
201-8                                                    Skipton CI v Thornton (118)
200                                                        Barrowford II v Skipton CI (194)
200                                                        Eldwick & Gilstead v Riddlesden (93)
200                                                        Barrowford II v Riddlesden (41)
DIVISION FOUR
SCORES 200 AND ABOVE
SCORES                                             TEAMS
314-5                                                    Wilsden II v Bingley Congs III (111)
313-6                                                    Wilsden II v Long Lee II (101)
301-5                                                    Sutton II v Wilsden II (115)
301-6                                                    Ingrow II v Bingley Congs III (142-7)
291-7                                                    Silsden v Glusburn II (35)
286-3                                                    Sutton II v Crossflatts II (193-9)
272-6                                                    Silsden v Wilsden II (81-9)
271-4                                                    Sutton II v Denholme II (125)
269-5                                                    Bradley II v Oakworth III (79)
268-7                                                    Hepworth & Idle II v Bradley II (127-9)
251-5                                                    Glusburn II v Gargrave II (182-9)
256-7                                                    Silsden v Bradley II (63)
253-9                                                    Airedale II v Denholme II (168)
250-8                                                    Hepworth & Idle II v Foulridge II (125)
244-5                                                    Cowling II v Skipton CI II (86)
242-5                                                    Cowling II v Airedale II (177)
241 – 6                                                  Hepworth & Idle II v Oakworth III (95)
236-7                                                    Chatburn v Airedale (172)
233-6                                                    Silsden v Oakworth III (15-7)
232-7                                                    Haworth II v Hepworth & Idle II (226-6)
229                                                        Ingrow II v Airedale (42)
227                                                        Haworth II v Cononley II (111)
226-6                                                    Hepworth & Idle II v Haworth II (232-7)
225-3                                                    Glusburn II v Skipton CI II (157)
224                                                        Ingrow II v Oakworth III (68)
220-4                                                    Cowling II v Denholem II (101-8)
220-5                                                    Crossflatts II v Bingley Congs III (126)
220-7                                                    Crossflatts v Airedale (75)
218-4                                                    Cowling II v Long Lee II (127)
217-9                                                    Sutton II v Cowling II (155)
215-4                                                    Silsden v Skipton CI II (60)
215-6                                                    Hepworth & Idle II v Airedale II (178-9)
214-7                                                    Chatburn II v Haworth II (74)
210                                                        Bradley II v Gargrave II (70)
209-8                                                    Glusburn II v Long Lee II (77)
208-4                                                    Long Lee II v Bradley II (204-3)
204-3                                                    Bradley II v Long Lee II (208-4)
204-4                                                    Foulridge II v Skipton CI II (202-8)
203-5                                                    Skipton CI II v Denholme II (137)
202-8                                                    Skipton CI II v Foulridge II (204-4)
201-5                                                    Sutton II v Haworth (198-4)
200-4                                                    Sutton II v Airedale II (107)
200-4                                                    Airedale II v Chatburn II (187-8)
WYNN CUP
SCORES 180 AND ABOVE
SCORES                                              TEAMS
305-9                                                    Barrowford v Bingley Congs (235)
282                                                        Foulridge v Crossflatts (193-8)
259-7                                                    Wilsden v Gargrave (116)
255-3                                                    Denholme v Oakworth (178)
251-6                                                    Wilsden v Glusburn (184)
250-6                                                    Haworth Road v Foulridge (175)
235                                                        Bingley Congs v Barrowford (305-9)
212                                                        Barrowford v Haworth Road (194)
209-5                                                    Oakworth v Hepworth & Idle (207-7)
208-5                                                    Barrowford v Cowling (71)
207-7                                                    Hepworth & Idle v Oakworth (209-5)
194                                                        Haworth Road v Barrowford (212)
193-8                                                    Crossflatts v Foulridge (282)
189-3                                                    Denholme v Sutton (188-7)
188-7                                                    Sutton v Denholme (189-3)
184                                                        Glusburn v Wilsden (251-6)
COWLING CUP
SCORES 140 AND ABOVE
SCORES                                              TEAMS
194-1                                                    Bradford & Bingley III v Bingley Congs III (84-7)
180-4                                                    Barrowford II v Oakworth II (98-5)
174-4                                                    Haworth Road II v Cononley II (158-4)
158-4                                                    Cononley II v Haworth Road II (174-4)
153-6                                                    Bradford & Bingley III v Embsay II (108-5)
152-2                                                    Embsay II v Denholme II (128-5)
148-3                                                    Haworth Road II v Chatburn II (39)
146-3                                                    Chatburn II v Barrowford II (136-9)
 

HIGHEST SCORE
DIVISION                        SCORE                 TEAMS
DIV 1                                505                        Embsay (300-6) v Sutton (205-2 rsp)
DIV 2                                333-9                     Foulridge v Oakworth II (37)
DIV 3                                295-5                     Cononley v Skipton CI (121)
DIV 4                                314-5                     Wilsden II v Bingley Congs III (111)
WC                                     305-9                      Barrowford v Bingley Congs (235)
CC                                     194-1                      Bradford & Bingley III v Bingley Congs III (84-7)
HIGHEST AGGREGATE
DIVISION                        SCORE                 TEAMS
DIV 1                                300-6                     Embsay v Sutton (205-2 rsp)
DIV 2                                494                        Chatburn (249-5) v Airedale (245-5)
DIV 3                                519                        Cononley (270-3) v Gargrave (249-5)
DIV 4                                479                        Sutton II (286-3) v Crossflatts II (193-9)
WC                                    540                        Barrowford (305-9) v Bingley Congs (235)
CC                                     332                        Haworth Road II (174-4) v Cononley II (158-4)
LOWEST SCORE
DIVISION                        SCORE                 TEAMS
DIV 1                                52                          Sutton v Embsay (53-0)
DIV 2                                37                          Oakworth II v Foulridge (333-9)
DIV 3                                22                          Bradley v Gargrave (25-2)
DIV 4                                15                          Oakworth III v Silsden (233-6)
WC                                    71                          Cowling v Barrowford (208-5)
CC                                     39                          Chatburn II v Haworth Road II (148-3)
BIGGEST MARGIN OF DEFEAT
DIVISION                        SCORE                 TEAMS
DIV 1                                172                        Sutton (245-8) v Haworth (73)
DIV 2                                196                        Foulridge (333-9) v Oakworth II (37)
DIV 3                                174                        Cononley (295-5) v Skipton CI (121)
DIV 4                                256                        Silsden (291-7) v Glusburn II (35)
WC                                    143                        Wilsden (259-7) v Gargrave (116)
CC                                     110                        Bradford & Bingley III (194-1) v Bingley Congs III (84-7)

OUTSTANDING PERFORMANCES 2017

DIVISION ONE
BATTING
SCORES                           PLAYER                          TEAMS
129                                     Ryan Ridehalgh                Sutton v Hepworth & Idle
115 no                                Toby Priestley                   Denholme v Barrowford
109 no                                Ronnie Chokununga         Ingrow St John's v Oakworth
107                                     Shakeel Butt                     Barrowford v Bingley Congs
104 no                                Chris Griggs                     Haworth Road v Embsay
102 no                                Matthew Wear                  Denholme v Haworth Road
102 no                                Toby Priestley                   Denholme v Hepworth & Idle
100                                     Ben Howell                      Oakworth v Barrowford
BOWLING
SCORES                           PLAYER                          TEAMS
7-21                                   Zahir Abbas                      Haworth Road v Oakworth
7-24                                   Joseph Lynch                    Crossflatts v Sutton
7-28                                   Matt Roberts                    Bingley Congs v Ingrow St John's
7-31                                   Harry Greenhalgh             Bingley Congs v Denholme
7-46                                   Joseph Lynch                    Crossflatts v Oakworth
7-62                                   Harry Hollingsworth        Oakworth v Denhome
6-15                                   Chris Walker                     Sutton v Ingrow St John's
6-27                                   Majid Iqbal                       Barrowford v Sutton
6-28                                   Ijaz Khan                          Haworth Road v Ingrow St John's
6-31                                   Joseph Lynch                    Crossflatts v Denholme
5-5                                     Chris Walker                     Sutton v Crossflatts
5-10                                   Mian Nabeel                     Barrowford v Embsay
5-13                                   Ashir Imdad                     Barrowford v Bingley Congs
5-13                                   Scott Robinson                 Embsay v Sutton
5-14                                   Jim O'Hara                        Crossflatts v Bingley Congs
5-15                                   Zahir Abbas                      Haworth Road v Crossflatts
5-18                                   Damian Rowell                 Haworth v Oakworth
5-20                                   Jamie Rowell                    Haworth v Embsay
5-23                                   Damian Rowell                 Haworth v Bingley Congs
5-24                                   Samuel Arkwight             Embsay v Hepworth & Idle
5-26                                   Adrian Dibb                     Bingley Congs v Barrowford
5-27                                   Zahir Abbas                      Haworth Road v Haworth
5-27                                   Philip Binner                     Embsay v Oakworth
5-27                                   Muhammad Zahid            Haworth Road v Sutton
5-29                                   Wasim Hussain                 Ingrow St John's v Haworth
5-30                                   Dave Matthews                Hepworth & Idle v Sutton
5-31                                   Joe Greenwood                Denholme v Bingley Congs
5-31                                   Shuja Rashid                    Barrowford v Haworth Road
5-32                                   Nadeem Zaman                Ingrow St John's v Haworth Road
5-33                                   Richard Taylor                  Hepworth & Idle v Embsay
5-34                                   Matt Roberts                    Bingley Congs v Crossflatts
5-35                                   Jamie Rowell                    Haworth v Hepworth & Idle
5-35                                   Will McLaughlan              Crossflatts v Denholme
5-36                                   Alex Bradbury                  Crossflatts v Embsay
5-36                                   Josh Robinson                  Embsay v Oakworth
5-47                                   Joseph Lynch                    Crossflatts v Haworth
5-48                                   Matt Roberts                    Bingley Congs v Hepworth & Idle
5-49                                   Damian Rowell                 Haworth v Hepworth & Idle
5-52                                   Ryan Judson                     Denholme v Bingley Congs
5-54                                   Jack Harrison                    Haworth Road v Denholme
5-68                                   Matthew Wear                  Denholme v Haworth Road
HAT TRICK
PLAYER                           TEAMS
Harry Greenhalgh              Bingley Congs v Denholme
DIVISION TWO
BATTING
SCORES                           PLAYER                          TEAMS
158                                     Muhammad Atique          Foulridge v Oakworth II
141 no                                Chris Mitchell                   Wilsden v Oakworth II
133 no                                Mathew Cox                     Airedale v Chatburn
121 no                                Sarum Qureshi                   Ingrow St John's II v Glusburn
118                                     Mazhar Shah                     Sandy Lane v Oakworth II
109 no                                Mark Price                        Ingrow v Wilsden
104                                     Mark Nerenberg               Chatburn v Sandy Lane
101 no                                Azad Ejaz                         Airedale v Oakworth II
BOWLING
SCORES                           PLAYER                          TEAMS
8-15                                   Sarfraz Mahmood             Haworth Road II v Airedale
7-22                                   Irfan Ul Haque                 Sandy Lane v Cowling
7-28                                   Mohammed Ishtiaq          Sandy Lane v Long Lee
6-18                                   Chris Brooker-Carey        Foulridge v Ingrow
6-20                                   Rafaquat Mehmood         Wisden v Sandy Lane
6-21                                   Stephen Butterfield          Long Lee v Oakworth II
6-23                                   Shahbaz Munir                 Foulridge v Sandy Lane
6-28                                   Wassim Hussain               Cowling v Wilsden
6-31                                   Mark Pickles                     Glusburn v Oakworth II
6-45                                   Shahbaz Ahmed               Long Lee v Ingrow St John's
6-47                                   Martyn Dalby                   Cowling v Chatburn
5-14                                   Aaron Pearce                    Ingrow v Long Lee
5-14                                   Hasnat Bukhari                 Sandy Lane v Chatburn
5-15                                   Zac Green                         Chatburn v Airedale
5-17                                     Rafaquat Mehmood      Wilsden v Cowling
5-18                                   Ali Asguar                        Haworth Road II v Ingrow St John's II
5-19                                   Sarum Qureshi                  Ingrow St John's II v Wilsden
5-20                                   Christopher Gill                Airedale v Oakworth II
5-20                                   Thomas Kaznowski          Haworth Road II v Oakworth II
5-23                                   Sarum Qureshi                  Ingrow St John's v Airedale
5-24                                   Jake Hoyle                        Ingrow v Cowling
5-25                                   Jonny Lockley                  Chatburn v Ingrow St John's II
5-25                                   David Collins                   Long Lee v Cowling
5-25                                   Jonny Lockley                  Chatburn v Oakworth II
5-26                                   Sarum Qureshi                  Ingrow St John's II v Cowling
5-27                                   Ghulam Ghouse                Ingrow St John's v Ingrow
5-28                                   Shahbaz Munir                 Foulridge v Chatburn
5-29                                   Shahbaz Ahmed               Long Lee v Foulridge
5-29                                   Zac Green                         Chatburn v Wilsden
5-30                                   Asi Asguar                        Haworth Road v Airedale
5-30                                   Taimoor Mushtaq             Foulridge v Ingrow St John's II
5-31                                   Zak Green                         Chatburn v Cowling
5-35                                   Rafaquat Mehmood         Wilsden v Ingrow St John's II
5-35                                   Ali Asguar                        Haworth Road II v Ingrow St John's II
5-36                                   Stephen Butterfield          Long Lee v Ingrow
5-37                                   Martyn Dalby                   Cowling v Long Lee
5-40                                   Rafaquat Mehmood         Wilsden v Foulridge
5-42                                   Mohammed Furqan          Glusburn v Haworth Road II
5-44                                   Sarum Qureshi                  Ingrow St John's II v Oakworth II
5-44                                   Lee Rickaby                     Airedale v Chatbirn
5-48                                   Andrew Booth                 Chatburn v Haworth Road II
5-50                                   Mark Pickles                     Glusburn v Sandy Lane
5-50                                   Aftab Khan                      Cowling v Foulridge
5-53                                   Scott Ritchie                     Airedale v Long Lee
5-58                                   Mark Pickles                     Glusburn v Ingrow
HAT TRICK
PLAYER                           TEAMS
Zac Green                          Chatburn v Ingrow St John's II
Ikhkaq Ahmed                  Ingrow St John's II v Chatburn
Mark Pickles                      Glusburn v Foulridge
DIVISION THREE
BATTING
SCORES                           PLAYER                          TEAMS
125 no                                Matthew Doidge              Bradford & Bingley III v Riddlesden
123 no                                Charles Calvert                 Cononley v Gargrave
118                                     Stephen Timperley            Eldwick & Gilstead v Skipton CI
114 no                                Cameron Knowles            Cononley v Thornton
104                                     Andrew Starkey               Cononley v Skipton CI
104                                     Herbert Starkey                Cononley v Barrowford II
102 no                                Shahbaz Ahmed               Bradford & Bingley III v Riddlesden
BOWLING
SCORES                           PLAYER                          TEAMS
8-26                                   John Duffey                     Bradley v Riddlesden
7-10                                   Ben Rhodes                      Gargrave v Barrowford II
7-19                                   John Beckwith                  Gargrave v Sandy Lane II
7-22                                   Jonny Teale                       Bingley Congs II v Sandy Lane II
7-22                                   Josh Zenner                      Bingley Congs II v Embsay II
7-30                                   Stuart Weatherall              Gargrave v Barrowford II
6-9                                     Shahbaz Ahmed               Bradford & Bingley III v Bradley
6-13                                   Rob Cockell                      Skipton CI v Bradley
6-14                                   Arnold Raistrick               Eldwick & Gilstead v Barrowford II
6-14                                   William Smith                   Gargrave v Thornton
6-15                                   Arnold Raistrick               Eldwick & Gilstead v Thornton
6-15                                   Stephen Timperley            Eldwick & Gilstead v Bradley
6-26                                   Vince Grant                      Bradley v Riddlesden
6-30                                   Andrew Stephenson         Eldwick & Gilstead II
6-31                                   Mohammad Shahnawaz   Riddlesden v Sandy Lane II
6-32                                   Mohammad Shahnawaz   Riddlesden v Bingley Congs II
6-37                                   Andy Holmes                   Bradley v Barrowford II
6-49                                   John Stuttard                    Skipton CI v Riddlesden
5-3                                     Matthew Swallow            Bradford & Bingley III v Gargrave
5-8                                     Matthew Doidge              Bradford & Bingley III v Thornton
5-11                                   Jordan Bayliss                  Eldwick & Gilstead v Skipton CI
5-14                                   Danyal Iqbal                     Skipton CI v Sandy Lane II
5-16                                   Vince Grant                      Bradley v Eldwick & Gilstead
5-16                                   Harry Eneaney                  Bradley v Bingley Congs II
5-17                                   James Keighley                 Eldwick & Gilstead v Riddlesden
5-18                                   Shahbaz Ahmed               Bradford & Bingley III v Bingley Congs II
5-19                                   Max Walker                      Embsay II v Eldwick & Gilstead
5-20                                   Dominic Kay                    Embsay II v Barrowford II
5-22                                   Nigel Jones                       Barrowford II v Bradford & Bingley III
5-24                                   Arsalaan Ali                      Barrowford II v Cononley
5-30                                   Darren Shields                  Riddlesden II v Cononley
5-30                                   Shabbir Bilal                     Sandy Lane II v Bingley Congs II
5-32                                   Jimmy Dennison               Bingley Congs II v Eldwick & Gilstead
5-32                                   Stephen Timperley            Eldwick & Gilstead v Gargrave
5-33                                   Stephen Speak                  Embsay II v Bradford & Bingley III
5-37                                   Shabbir Bilal                     Sandy Lane II v Gargrave
5-38                                   Mark Laycock                  Thornton v Gargrave
5-41                                   Shahbaz Ahmed               Bradford & Bingley III v Skipton CI
5-42                                   Jonny Teale                       Bingley Congs v Riddlesden
5-52                                   Herbert Starkey                Cononley v Gargrave
HAT TRICK
PLAYER                           TEAMS
Danyal Iqbal                      Skipton CI v Sandy Lane II
DIVISION FOUR
BATTING
SCORES                           PLAYER                          TEAMS
132 no                                Ajmal Choudhry               Cowling II v Skipton CI II
126                                     Nigel Poustie                    Hepworth & Idle II v Haworth II
125 no                                Jack Lister                        Silsden v Wilsden II
124 no                                Alan Coney                      Glusburn II v Skipton CI II
121 no                                Ajmal Choudhry               Cowling II v Long Lee II
120 no                                Simon Hunter                   Airedale II v Denholme II
119                                     Tom Berry                        Silsden v Bradley II
119                                     Craig Thornton                  Sutton II v Wilsden II
118 no                                Andrew Pullen                 Silsden v Glusburn II
114 no                                Simon Todd                      Sutton II v Crossflatts II
108 no                                Jan Haider                        Long Lee II v Bradley II
104                                     Josh Dean                         Chatburn II v Airedale II
104                                     Simon Frost                      Glusburn II v Long Lee II
103                                     Michael Dennison             Denholme II v Airedale II
103                                     Philip Haigh                      Hepworth & Idle II v Bradley II
102 no                                Mark Davies                     Hepworth & Idle II v Foulridge II
101 no                                Sean McEvoy                   Hepworth & Idle II v Oakworth III
101 no                                Alan Coney                      Glusburn II v Gargrave II
BOWLING
SCORES                           PLAYER                          TEAMS
8-33                                   Subhan Ahmed                 Foulridge II v Chatburn II
7-14                                   Tony Walton                     Sutton II v Foulridge II
7-16                                   Mudassar Riaz                  Wilsden II v Gargrave II
7-31                                   Melvyn Mason                  Skipton CI II v Denholme II
6-8                                     William Pullen                  Silsden v Ingrow II
6-11                                   Paul Kirby                        Wilsden II v Gargrave II
6-13                                   Kieran Lawrence              Silsden v Glusburn II
6-14                                   Tony Spensley                  Gargrave II v Sutton II
6-19                                   Kieran Lawrence              Silsden v Long Lee II
6-20                                   Paul Hogg                         Cononley II v Gargrave II
6-24                                   Mick Addy                       Crossflatts II v Denholme II
6-24                                   Shahid Hassan                  Cowling Ii v Chatburn II
6-26                                   Christopher Gill                Airedale II v Skipton CI II
6-26                                   Isaac Murray                     Denholme II v Silsden
6-28                                   Thomas Storr                    Gargrave II v Bingley Congs III
6-32                                   Mickey Ruddock              Sutton II v Denholme II
6-32                                   Alan Coney                      Glusburn II v Ingrow II
6-35                                   Richard Godden               Haworth II v Chatburn II
6-36                                   Matthew Hogg                 Cononley II v Haworth II
6-39                                   Mick Addy                       Crossflatts II v Foulridge II
5-1                                     Mayank Singh                  Crossflatts II v Cononley II
5-3                                     William Pullan                  Silsden v Oakworth III
5-8                                     Jacob Hudson                   Haworth II v Airedale II
5-9                                     Mick Addy                       Crossflatts II v Cononley II
5-9                                     William Pullen                  Silsden v Glusburn II
5-10                                   Irfan Khaliq                      Foulridge II v Crossflatts II
5-12                                   Daniel Hanson                  Sutton II v Foulridge II
5-12                                   Azhar Iqbal                       Glusburn II v Bradley II
5-12                                   Chris Smith                       Gargrave II v Bradley II
5-13                                   Kieran Lawrence              Silsden v Glusburn II
5-15                                   Eve Whaling                     Chatburn II v Skipton CI II
5-16                                   Mick Addy                       Crossflatts II v Airedale II
5-18                                   Irfan Khaliq                      Foulridge II v Denholme II
5-19                                   Mark Saunders                 Hepworth & Idle II v Airedale II
5-21                                   Danny Spencer                 Haworth II v Wilsden II
5-22                                   Jack Kennedy                   Long Lee II v Bingley Congs III
5-24                                   Ryan Higgs                       Ingrow II v Oakworth III
5-24                                   Irfan Khaliq                      Foulridge II v Airedale II
5-26                                   Paul Hogg                         Cononley II v Chatburn II
5-26                                   David McDermott            Hepworth & Idle II v Airedale II
5-28                                   Tony Hodgson                  Ingrow II v Airedale II
5-29                                   Ben Reynard                    Wilsden II v Ingrow II
5-29                                   Nazam Hanif                    Airedale II v Ingrow II
5-30                                   Sam Waterhouse               Bingley Congs III v Ingrow II
5-31                                   Dave Dunne                     Hepworth & Idle II v Bradley II
5-32                                   Tony Spensley                  Gargrave II v Cononley II
5-32                                   Josh Banks                        Glusburn II v Long Lee II
5-34                                   Irfan Khaliq                      Foulridge II v Sutton II
5-37                                   Josh Dean                         Chatburn II v Cononley II
5-39                                   Mohammad Ali Raja        Bingley Congs II v Long Lee II
5-39                                   Steve Carass                     Bingley Congs III v Cononley II
5-39                                   Mark Harland                   Hepworth & Idle II v Chatburn II
5-40                                   Vaqas Nawaz                   Skipton CI II v Denholme II
5-40                                   Tim Shires                         Denholme II v Hepworth & Idle II
5-42                                   Mark Harland                   Hepworth & Idle II v Foulridge II
5-43                                   Stuart Maclennan             Airedale II v Denholme II
5-43                                   William Yildiz                  Haworth II v Foulridge II
5-44                                   Jacob Hudson                   Haworth II v Gargrave II
5-47                                   Kieran Lawrence              Silsden v Chatburn II
5-52                                   Tony Hodgson                  Ingrow II v Sutton II
5-53                                   Michael Dennison             Denholme II v Airedale II
HAT TRICK
PLAYER                           TEAMS
Paul Hogg                          Cononley II v Gargrave II
Jamie Teale                        Bingley Congs III v Gargrave II
WYNN CUP
BATTING
SCORES                           PLAYER                          TEAMS
155 no                                Raza Ali                            Wilsden v Gargrave
143                                     Ashir Imdad                     Barrowford v Bingley Congs
120 no                                Issac Murray                     Denholme v Oakworth
115 no                                Ben Howell                      Oakworth v Hepworth & Idle
112                                     Naveed Ashraf                 Barrowford v Bingley Congs
101                                     Ashir Imdad                     Barrowford v Haworth Road
100                                     Mohammad Yaqoob         Foulridge v Crossflatts
98 no                                  Toby Priestley                   Denholme v Sutton
BOWLING
SCORES                           PLAYER                          TEAMS
6-22                                   Ashir Imdad                     Barrowford v Cowling
5-22                                   Sam Mitchell                    Wilsden v Denholme
5-33                                   Ijaz Khan                          Haworth Road v Barrowford
5-49                                   Joe Greenwood                Denholme v Oakworth
5-51                                   Ashir Imdad                     Barrowford v Bingley Congs
COWLING CUP
BATTING
SCORES                           PLAYER                          TEAMS
119 no                                Adam Swallow                 Bradford & Bingley III v Bingley Congs III
101                                     Andy Dobson                   Bradford & Bingley III v Embsay II
84                                       Mohammed Waqas           Barrowford II v Chatburn II
74 no                                  Charles Calvert                 Cononley II v Haworth Road II
71                                       Brian Hodgson                 Embsay II v Denholme II
68                                       Keiran Temprell                Crossflatts II v Gargrave II
62 no                                  Jonny Coward                  Embsay II v Foulridge II
61 no                                  Nathan Parker                   Cononley II v Riddlesden II
58 no                                  Matthew Hall                   Haworth Road II v Cononley II
57                                       William Shuttleworth       Skipton CI II v Denholme II
56 no                                  Shahbaz Ahmed               Bradford & Bingley III v Bingley Congs III
56                                       Haroon Ali                        Barrowford II v Oakworth II
56                                       Alan Coney                      Glusburn II v Haworth II
56                                       Robert Greenwood           Haworth Road II v Chatburn II
55                                       Peter Hatton                     Cononley II v Riddlesden II
55                                       Shuaib Ashraf                   Barrowford II v Oakworth II
55                                       Robert Greenwood           Haworth Road II v Bingley Congs II
54                                       Nick Trowers                    Haworth II v Wilsden II
53                                       Sam Porter                        Bingley Congs III v Hepworth & Idle II
51 no                                  Akeel Rashid                    Riddlesden II v Cononley II
51                                       Chris Dennison                 Denholme II v Embsay II
BOWLING
SCORES                           PLAYER                          TEAMS
4-10                                   Thomas Kaznowski          Haworth Road II v Chatburn II
4-13                                   Danny Spencer                 Haworth II v Glusburn II
4-15                                   Daniel Kernan                  Riddlesden II v Cononley II
4-17                                   Lowie Sims                       Chatburn II v Barrowford II
4-21                                   Michael Bains                   Bingley Congs II v Haworth Road II
4-31                                   Jonny Coward                  Embsay II v Foulridge II
3-13                                   Harry Greenhalgh             Bingley Congs III v Hepworth & Idle II
3-13                                   Shahbaz Ahmed               Bradford & Bingley III v Glusburn II
3-15                                   Ben Hinchcliffe                Crossflatts II v Gargrave II
3-15                                   Sam Porter                        Bingley Congs III v Hepworth & Idle II
3-15                                   Noman Hassan                 Glusburn II v Bradford & Bingley III
3-17                                   Rob Cockell                      Skipton CI II v Denholme II
3-18                                   Harry Parker                     Cononley II v Bradley II
3-19                                   Neville Allan                    Embsay II v Bradford & Bingley III
3-20                                   Sam Waterhouse               Bingley Congs III v Hepworth & Idle II
3-20                                   Muhammad Atique          Foulridge II v Sutton II
3-20                                   Alan Coney                      Glusburn II v Bradford & Bingley III
3-21                                   Robert Brooke                  Crossflatts II v Cononley II
3-22                                   Neil Rollins                       Haworth II v Wilsden II
3-27                                   Jonny Wilkinson               Foulridge II v Sutton II
3-34                                   Graham Aldred                Haworth II v Wilsden II
FIRST WICKET PARTNERSHIP
DIVISION ONE
SCORE                             PLAYERS                                                    TEAMS
124                                     Ryan Ridehalgh & David Snowden             Sutton v Hepworth & Idle
120                                     William Burgess & Muhammad Zahid         Haworth Road v Bingley Congs
107                                     Joel Gallagher & Drew Duffy                      Oakworth v Denholme
102                                     Ryan Ridehalgh & David Snowden            Sutton v Haworth Road
DIVISION TWO
SCORES                           PLAYERS                                                    TEAMS
122                                     Charles Hainsworth &Paul Rodwell              Haworth Road II v Sandy Lane
118                                     Paul Stowell & Lee Humphreys                   Long Lee v Oakworth II
DIVISION THREE
SCORES                           PLAYERS                                                    TEAMS
105                      Scott Brook & Richard Mansell                 Cononley v Embsay II
DIVISION FOUR
SCORES                           PLAYERS                                                    TEAMS
117                              Warren Coppack & Ben Wooler         Airedale II v Chatburn II
110                                     John McDermott & Nigel Poustie                Hepworth & Idle II v Haworth II
110-0                                 Khaleeq Ahmed & Lewis Brown                 Oakworth III v Cononley II
WYNN CUP
SCORES                           PLAYERS                                                    TEAMS
251                                Ashir Imdad & Naveed Ashraf                  Barrowford v Bingley Congs
COWLING CUP
SCORES                           PLAYERS                                                    TEAMS
118                                Brian Hodgson & Neville Allan                 Embsay II v Denholme II
116                                     Shuaib Ashraf & Haroon Ali                        Barrowford II v Oakworth II