Notable Performances 2015

DIVISION ONE
SCORES 200 AND ABOVE
SCORES TEAMS
376-3              Crossflatts v Chatburn (171)
355-8              Riddlesden v Foulridge (140)
328                 Riddlesden v Haworth (199-1 rsp)
315-6              Oakworth v Foulridge (166)
312-1              Oakworth v Riddlesden (105)
308-8              Crossflatts v Ingrow St John’s (122)
298-9              Bingley Congs v Chatburn (78)
291                 Oakworth v Bingley Congs (180)
286-8              Ingrow St John's v Haworth (147)
285-9              Ingrow St John's v Bingley Congs (141)
277-1              Crossflatts v Barrowford (148)
266-4              Riddlesden v Haworth (262-6)
262-6              Haworth v Riddlesden (266-4)
258-3              Embsay v Haworth (187-9)
258-4              Oakworth v Haworth (183)
257-7              Oakworth v Ingrow St John's (253)
253-7              Ingrow St John’s v Chatburn (133)
253                 Ingrow St John's v Oakworth (257-7)
252                 Oakworth v Chatburn (136)
251-5              Oakworth v Crossflatts (163-9)
248-5              Ingrow St John’s v Bingley Congs (113)
247                 Crossflatts v Haworth Road (108)
242-9              Ingrow St John’s v Embsay (177-9)
241-5              Crossflatts v Sutton (154)
239-6              Haworth Road v Sutton (165-9)
237                 Haworth Road v Embsay (155)
234-2              Crossflatts v Chatburn (133)
234-9              Bingley Congs v Crossflatts (101)
234                 Barrowford v Oakworth (208)
230-9              Ingrow St John’s v Riddlesden (192)
230                 Haworth Road v Foulridge (90)
229-5              Ingrow St John v Barrowford (172)
221-9              Haworth Road v Crossflatts (198-9)
221-9              Embsay v Crossflatts (208-8)
220-8              Barrowford v Chatburn (111-9)
220-8              Bingley Congs v Haworth Road (161)
208-8              Crossflatts v Embsay (221-9)
208                 Oakworth v Barrowford (234)
205-7              Bingley Congs v Chatburn (204-9)
204-9              Chatburn v Bingley Congs (205-7)
204-9              Crossflatts v Haworth (127)
203                 Riddlesden v Embsay (193)
201                 Oakworth v Crossflatts (170-9)
DIVISION TWO
SCORES 200 AND ABOVE
SCORES TEAMS
359-6              Gargrave v Bradley (240)
324-3              Denholme v Gargrave (106-9)
324-5              Sandy Lane v Haworth WE (111-9)
302-8              Glusburn v Ingrow (103)
288-8              Hepworth & Idle v Oakworth II (157-9)
280-3              Wilsden v Oakworth II (253)
265-4              Glusburn v Bradley (225)
258-7              Glusburn v Gargrave (146)
256-5              Oakworth II v Cowling (179)
253                 Oakworth II v Wilsden (280-3)
250-3              Airedale v Hepworth & Idle (172-4 rsp)
250-6              Airedale v Long Lee (248-9)
249-8              Denholme v Glusburn (155)
249-7              Cowling v Glusburn (151)
248-9              Long Lee v Airedale (250-6)
243-7              Cowling v Bradley (181)
243-8              Oakworth II v Gargrave (241-5)
241-5              Gargrave v Oakworth II (243-8)
240                 Bradley v Gargrave (359-6)
236-7              Oakworth II v Long Lee (163)
235-7              Long Lee v Thornton (76-9)
233-4              Long Lee v Wilsden (185-8)
232-9              Oakworth II v Long Lee (205-9)
231-5              Denholme v Bradley (230-6)
230-3              Ingrow v Cowling (228)
230-6              Bradley v Denholme (231-5)
230-7              Thornton v Ingrow (178)
229-7              Thornton v Glusburn (227-7)
228                 Cowling v Ingrow (230-3)
227-5              Wilsden v Airedale (128)
227-7              Glusburn v Thornton (229-7)
226-9              Glusburn v Long Lee (183)
225                 Bradley v Glusburn (265-4)
223-8              Oakworth v Airedale (140)
220-7              Thornton v Airedale (102)
212-9              Thornton v Hepworth & Idle (131)
211-5              Glusburn v Wilsden (207-9)
211                 Ingrow v Hepworth v Idle (205-8)
209-9              Thornton v Wilsden (152)
207-9              Wilsden v Glusburn (211-5)
205-8              Hepworth & Idle v Ingrow (211)
205-8              Oakworth v Cowling (204-8)
205-9              Long Lee v Oakworth II (232-9)
204-8              Cowling v Oakworth (205-8)
203-8              Glusburn v Thornton (202-8)
202-8              Thornton v Glusburn (203-8)
DIVISION THREE
SCORES 200 AND ABOVE
SCORES TEAMS
368-4              Cononley v Haworth WE (47-9)
311-9              Haworth Road II v Bradford & Bingley III (41-9)
277                 Denholme II v Eldwick & Gilstead (66)
276-9              Ingrow St John’s v Cononley (191)
271                 Ingrow St John’s II v Haworth WE (173)
270-6              Haworth Road II v Haworth WE (169)
269-8              Cononley v Embsay II (268-9)
268-9              Embsay II v Cononley (269-8)
257-5              Sandy Lane v Haworth WE (191)
251-7              Haworth Road II v Denholme II (204)
236-5              Haworth Road II v Ingrow St John’s II
235-5              Denholme II v Barrowford II (61-9)
235-9              Ingrow St John’s II v Haworth Road II (236-5)
232-8              Ingrow St John’s II v Haworth Road II (218-5)
228                 Riddlesden II v Sandy Lane (188)
226-8              Ingrow St John’s II v Eldwick & Gilstead (77)
223-8              Sandy Lane v Embsay II (152)
218-5              Haworth Road II v Ingrow St John’s II (232-8)
215-9              Barrowford II v Riddlesden II (82)
212-8              Skipton CI v Haworth WE (66)
207-9              Haworth Road II v Embsay II (68-9)
204                 Denholme II v Haworth Road II (251-7)
DIVISION FOUR
SCORES 200 AND ABOVE
SCORES TEAMS
359-5              Oakworth III v Gargrave II (252-8)
256-4              Oakworth III v Glusburn II (89-9)
252-8              Gargrave II v Oakworth III (359-5)
251                 Foulridge II v Haworth II (68)
349-5              Oakworth III v Airedale II (140-9)
286-8              Foulridge II v Glusburn II (239)
265-3              Bingley Congs II v Airedale II (150)
259-1              Oakworth III v Wilsden II (257-7)
257-7              Wilsden II v Oakworth III (259-1)
245-6              Hepworth & Idle II v Crossflatts II (94)
241-4              Haworth II v Chatburn II (137-9)
239                 Glusburn II v Foulridge II (286-8)
237-7              Oakworth III v Thornton II (236-6)
236-6              Thornton II v Oakworth III (237-7)
235                 Crossflatts II v Oakworth III (234)
235                 Crossflatts II v Oakworth III (234)
234-3              Foulridge II v Hepworth & Idle II (231-7)
234                 Oakworth III v Crossflatts II (235)
234                 Oakworth III v Crossflatts II (235)
231-7              Hepworth & Idle II v Foulridge II (234-3)
218-2              Hepworth & Idle II v Oakworth II (217-8)
217-8              Oakworth II v Hepworth & Idle II (218-2)
216-6              Glusburn II v Haworth II (215-2)
215-2              Thornton II v Haworth II (212)
215-2              Haworth II v Glusburn II (216-6)
215-9              Bingley Congs II v Oakworth III (122-9)
213-4              Airedale II v Wilsden II (57-9)
212                 Haworth II v Thornton II (215-2)
212-9              Haworth II v Airedale II (163)
212-9              Hepworth & Idle II v Chatburn II (208)
210-8              Oakworth III v Airedale II (126)
208                 Chatburn II v Hepworth & Idle II (212-9)
204-6              Bingley Congs II v Hepworth & Idle II (85)
201-7              Haworth II v Oakworth II (78-9)
DIVISION FIVE
SCORES 200 AND ABOVE
SCORES TEAMS
283-6              Sandy Lane II v Ingrow II (120-9)
267-4              Sandy Lane II v Skipton CI II (64)
262-6              Sandy Lane II v Cononley II (58)
259-6              Bradley II v Skipton CI II (57)
254-9              Long Lee II v Skipton CI II (102-9)
248-9              Skipton CI II v Ingrow II (158-8)
222-3              Cowling II v Skipton CI II (105-9)
215-7              Sutton II v Ingrow II (34-8)
208-2              Cowling II v Ingrow II (93-7)
208                 Long Lee II v Bradley II (94-9)
206-9              Sandy Lane II v Cowling II (71-9)
205-9              Sutton II v Bradley II (192-9)
203-2              Bradley II v Cowling II (80-9)
201-8              Sandy Lane II v Bradley II (165-9)
WYNN CUP
SCORES 200 AND ABOVE
SCORES TEAMS
311-3         Crossflatts v Denholme (221)
290-7         Bingley Congs v Cononley (215-6)
257-5         Ingrow v Riddlesden (80-9)
221            Denholme v Crossflatts (311-3)
215-6         Cononley v Bingley Congs (290-7)
216-7         Haworth v Sutton (175-9)
209-8         Bingley Congs v Oakworth (125)
208            Haworth v Embsay (202-7)
202-7         Embsay v Haworth (208)
COWLING CUP
SCORES 200 AND ABOVE
SCORES TEAMS
241-5         Wilsden II v Foulridge II (238-9)
238-9         Foulridge II v Wilsden II (241-5)

 

HIGHEST SCORE IN DIVISION
DIVISION SCORE TEAMS
Div 1               376-3                      Crossflatts v Chatburn (171)
Div 2               359-6             Gargrave v Bradley (240)
Div 3               368-4 Cononley v Haworth WE (47-9)
Div 4               359-5 Oakworth III v Gargrave II (252-8)
Div 5               283-6 Sandy Lane II v Ingrow II (120-9)
WC            311-3      Crossflatts v Denholme (221)
CC             241-5      Wilsden II v Foulridge II (238-9)
HIGHEST AGGREGATE
DIVISION SCORE TEAMS
Div 1               547                         Crossflatts (376-3) v Chatburn (171)
Div 2               599                 Gargrave (359-6) v Bradley (240)
Div 3               537                 Cononley (269-8) v Embsay II (268-9)
Div 4               611                 Oakworth III (359-5) v Gargrave II (252-8)
Div 5               406                 Skipton CI II (248-9) v Ingrow II (158-8)
WC            532                     Crossflatts (311-3) v Denholme (221)
CC             479                     Wilsden II (241-5) v Foulridge II (238-9)
LOWEST SCORE
DIVISION SCORE TEAMS
Div 1            33-9      Haworth Road v Barrowford (38-2)
Div 2            40         Gargrave v Thornton (43-1)
Div 3            20-9      Sandy Lane v Ingrow St John’s II (21-2)
Div 4            37-9      Oakworth III v Crossflatts II (40-2)
Div 5            31-9      Skipton CI II v Sandy Lane II (32-1)
WC               72        Foulridge v Oakworth (76-0)
CC               47         Crossflatts II v Oakworth II (48-0)
BIGGEST MARGIN OF DEFEAT
DIVISION SCORE TEAMS
Div 1               220     Bingley Congs (298-9) v Chatburn (78)
Div 2               218     Denholme (324-3) v Gargrave (106-9)
Div 3               321     Cononley (368-4) v Haworth WE (47-9)
Div 4               209                        Oakworth III (349-5) v Airedale II (140-9)
Div 5               204    Sandy Lane II (262-6) v Cononley II (58)
WC            177         Ingrow (257-5) v Riddlesden (80-9)
CC               107      Thornton II (198-6) v Cononley II (87)

 

OUTSTANDING PERFORMANCES 2015

 

DIVISION ONE
BATTING
SCORES PLAYERS TEAMS
172                 A Hussain             Riddlesden v Haworth
152 no           V Bakshi                Crossflatts v Ingrow St John’s
149 no           V Bakski                Crossflatts v Chatburn
143                 G Marshall             Oakworth v Riddlesden
145                 J Kazar                   Crossflatts v Chatburn
145                 N Copping             Bingley Congs v Chatburn
131                 A Hussain             Riddlesden v Foulridge
128 no           A Hussain             Riddlesden v Haworth
118 no           J Kazar                   Crossflatts v Chatburn
118                 J Hainsworth        Oakworth v Bingley Congs
115 no           J Rowell                 Haworth v Riddlesden
112                 B Howell                Oakworth v Foulridge
111 no           J Hainsworth        Oakworth v Riddlesden
107                 J Kazar                   Crossflatts v Barrowford
104 no           G Marshall             Oakworth v Sutton
101 no           M Adil                     Crossflatts v Barrowford
101                 O Khatab               Ingrow St John's v Bingley Congs
100                 O Khatab               Ingrow St John’s v Embsay
 BOWLING
SCORES PLAYERS TEAMS
7-37                A Makin                 Foulridge v Embsay
7-38                J Rowell                 Haworth v Oakworth
7-40                M Zahid                 Haworth Road v Chatburn
7-40                I Khaliq                  Foulridge v Crossflatts
7-44                R Walker                Sutton v Riddlesden
7-46                J Lockley               Chatburn v Riddlesden
7-48                R Walker                Sutton v Ingrow St John’s
6-5                  S Robinson           Embsay v Bingley Congs
6-13                G Marshall             Oakworth v Riddlesden
6-14                J Babar                  Barrowford v Haworth Road
6-20                I Khaliq                  Foulridge v Sutton
6-20                Z Abbas                 Riddlesden v Embsay
6-28                J Davison              Oakworth v Riddlesden
6-29                D Rowell                Haworth v Foulridge
6-29                D Rowell                Haworth v Bingley Congs
6-30                J Holdsworth         Sutton v Foulridge
6-36                J Holdsworth         Sutton v Bingley Congs
6-37                K Khan                  Barrowford v Oakworth
6-38                B Howell                Oakworth v Bingley Congs
6-43                P Binner                Embsay v Chatburn
6-46                W Hussain            Ingrow St John’s v Bingley Congs
6-52                S Mehmood          Haworth Road v Haworth
6-91                H Greenhalgh      Bingley Congs v Oakworth
5-5                  N Copping             Bingley Congs v Sutton
5-7                  V Bakshi                Crossflatts v Haworth
5-14                M Iqbal                   Barrowford v Chatburn
5-16                P Binner                Embsay v Ingrow St John’s
5-16                S Qureshi              Ingrow St John’s v Chatburn
5-21                M Hanif                  Haworth Road v Riddlesden
5-21                M Ibrahim              Haworth Road v Barrowford
5-21                C Walker                Sutton v Embsay
5-21                I Khaliq                  Foulridge v Chatburn
5-26                H Ali                       Embsay v Riddlesden
5-27                D Greenwood       Foulridge v Chatburn
5-28                I Khaliq                  Foulridge v Riddlesden
5-28                P Binner                Embsay v Chatburn
5-28                W Hussain            Ingrow St John’s v Sutton
5-29                H Greenhalgh      Bingley Congs v Haworth
5-36                M Roberts              Bingley Congs v Chatburn
5-37                J Davison              Oakworth v Chatburn
5-38                W Hussain            Ingrow St John’s v Haworth Road
5-39                M Roberts              Bingley Congs v Foulridge
5-39                M Roberts              Bingley Congs v Crossflatts
5-39                M Scarborough    Oakworth v Crossflatts
5-40                B Howell                Oakworth v Barrowford
5-41                B Khan                  Haworth Road v Ingrow St John’s
5-43                J O’Hara                Crossflatts v Oakworth
5-43                M Zulfiqar              Riddlesden v Embsay
5-44                J Holdsworth         Sutton v Chatburn
5-45                N Zaman               Ingrow St John’s v Foulridge
5-51                D Pearson             Haworth Road v Crossflatts
5-53                A Bradbury            Crossflatts v Foulridge
5-57                M Zahid                 Haworth Road v Barrowford
5-57                W Hussain            Ingrow St John’s v Embsay
5-72                S Bowker               Chatburn v Bingley Congs
5-74                J O’Hara                Crossflatts v Bingley Congs
5-85                D Trowers              Haworth v Ingrow St John's
HAT TRICK
PLAYERS TEAMS
N Copping    Bingley Congs v Ingrow St John's
DIVISION TWO
BATTING
SCORES PLAYERS TEAMS
167 no           C Bottomley          Wilsden v Oakworth II
147                 M Lloyd                  Glusburn v Ingrow
136 no           M Cox                     Airedale v Hepworth & Idle
127                 D Duffy                  Oakworth v Long Lee
124 no           N Andrews            Bradley v Denholme
124                 J Greenwood        Denholme v Gargrave
116                 M Taylor                 Long Lee v Airedale
111 no           C Bottomley          Wilsden v Bradley
110 no           B Fothergill           Oakworth II v Cowling
110                 N Ahad                  Airedale v Long Lee
105                 J Thompson          Hepworth & Idle v Oakworth II
BOWLING
SCORES PLAYERS TEAMS
9-33                S Ahmed               Long Lee v Gargrave
9-36                L Pickles                Denholme v Airedale
7-14                N Spencer             Denholme v Cowling
7-28                O Palmer               Ingrow v Bradley
7-29                J Ellis                     Oakworth II v Airedale
7-31                A Ghosh                Cowling v Bradley
7-37                N Williamson        Glusburn v Gargrave
7-42                D Atkinson            Glusburn v Gargrave
7-42                L Rickaby              Airedale v Gargrave
7-51                T Spensley            Gargrave v Thornton
6-11                J Heseltine            Bradley v Hepworth & Idle
6-23                D Atkinson            Glusburn v Ingrow
6-32                A Choudhry          Cowling v Airedale
6-33                J Ellis                     Oakworth II v Thornton
6-38                J Thompson          Hepworth & Idle v Denholme
6-40                D Matthews           Hepworth & Idle v Airedale
6-42                C Bean                  Bradley v Glusburn
6-45                J Hoyle                   Ingrow v Long Lee
6-51                M Dalby                 Cowling v Gargrave
6-57                J Laycock              Thornton v Ingrow
6-60                D Dunne               Hepworth & Idle v Wilsden
6-60                R Judson               Denholme v Wilsden
6-82                R Freeman            Gargrave v Bradley
5-4                  A Choudhry          Cowling v Denholme
5-7                  M Wear                 Denholme v Wilsden
5-8                  S Hassan              Cowling v Thornton
5-11                A Choudhry          Cowling v Gargrave
5-13                M Wear                  Denholme v Gargrave
5-14                R Taylor                 Hepworth & Idle v Long Lee
5-18                S McEvoy              Hepworth & Idle v Ingrow
5-19                M Dalby                 Cowling v Hepworth & Idle
5-23                D Matthews           Hepworth & Idle v Ingrow
5-27                V Grant                  Bradley v Wilsden
5-30                C Mitchell              Wilsden v Gargrave
5-32                J Hoyle                   Ingrow v Gargrave
5-34                R Judson               Denholme v Glusburn
5-35                A Choudhry          Cowling v Glusburn
5-36                D Matthews           Hepworth & Idle v Long Lee
5-39                J Smith                   Gargrave v Wilsden
5-39                J Heseltine            Bradley v Airedale
5-40                C Bean                  Bradley v Oakworth II
5-40                S Hassan              Cowling v Long Lee
5-41                D Atkinson            Glusburn v Hepworth & Idle
5-43                J Laycock              Thornton v Oakworth II
5-46                M Taylor                Long Lee v Hepworth & Idle
5-46                D Collins               Long Lee v Hepworth & Idle
5-47                W Coppack           Airedale v Wilsden
5-48                J Beckwith             Gargrave v Ingrow
5-48                N Williamson       Glusburn v Bradley
5-50                M Stowell               Long Lee v Oakworth II
5-52                S Wilson                Wilsden v Ingrow
5-58                S Wilson                Wilsden v Oakworth II
5-59                N Williamson        Glusburn v Thornton
5-60                I Herbert                 Ingrow v Cowling
5-60                M Paxton               Thornton v Denholme
5-69                S Ahmed              Long Lee v Gargrave
5-81                S Wilson                Wilsden v Gargrave
HAT TRICK
PLAYER TEAMS
N Williamson                                    Glusburn v Gargrave
DIVISION THREE
BATTING
SCORES PLAYERS TEAMS
172                 H Starkey               Cononley v Haworth WE
159 no           V Shaw                  Sandy Lane v Haworth WE
135                 C Calvert               Cononley v Haworth WE
125                 Z Saleem               Sandy Lane v Haworth WE
118 no           W Mahmood         Haworth Road II v Ingrow St John’s II
114 no           J Barker                 Denholme II v Haworth Road II
109                 A Hussain             Ingrow St John’s II v Haworth WE
109                 W Mahmood         Haworth Road II v Denholme II
108 no           N Riaz                    Ingrow St John’s II v Haworth Road II
100 no           A Asguar               Haworth Road II v Haworth WE
BOWLING
SCORES PLAYERS TEAMS
8-22                J Dixon                  Eldwick & Gilstead v Cononley
8-33                M Bailey                Riddlesden II v Haworth Road II
7-25              J Stuttard               Skipton CI v Haworth WE
7-50                H Starkey               Cononley v Sandy Lane
6-16                N Smith                  Bradford & Bingley III v Haworth WE
6-22                F Mannan             Barrowford II v Eldwick & Gilstead
6-28                A Raistrick             Eldwick & Gilstead v Riddlesden II
6-29                A Gerrard               Denholme II v Barrowford II
6-36                D Critchlow           Bradford & Bingley III v Ingrow St John's II
6-38                J Dixon                  Eldwick & Gilstead v Skipton CI
6-38                S Brook                  Cononley v Riddlesden
6-43                A Maude                Haworth Road II v Eldwick & Gilstead
6-57                S Williamson        Skipton CI v Ingrow St John’s II
5-7                  D Pighills               Skipton CI v Bradford & Bingley III
5-8                  R Harris                 Barrowford II v Riddlesden II
5-11                N Smith                  Bradford & Bingley III v Skipton CI
5-11                H Bukhari              Ingrow St John’s II v Sandy Lane
5-12                N Spencer             Denholme II v Embsay II
5-17                C Childs                Eldwick & Gilstead v Haworth Road II
5-17                A Horsfield            Skipton CI II v Riddlesden II
5-17                H Bukhar               Ingrow St John's II v Bradford & Bingley III
5-20                N Spencer             Denholme II v Bradford & Bingley III
5-21                T Hussain              Ingrow St John’s II v Eldwick & Gilstead
5-23                J Stuttard                Skipton CI v Bradford & Bingley III
5-23                M Raza                  Ingrow St John’s II v Cononley II
5-24                A Mannan             Barrowford v Haworth Road
5-24                A Gerrard               Denholme II v Bradford & Bingley III
5-25                A Raistrick             Eldwick & Gilstead v Sandy Lane
5-25                A Horsfield            Skipton CI v Denholme II
5-26                M Qadeer               Bradford & Bingley III v Riddlesden II
5-26                A Haigh                 Haworth Road II v Bradford & Bingley III
5-26                M Raza                  Ingrow St John’s v Eldwick & Gilstead
5-27                Ar Raistrick            Eldwick & Gilstead v Skipton CI
2-27                M Bailey                 Riddlesden II v Skipton CI
5-28                J Harrison              Denholme II v Haworth WE
5-29                S Speak                 Embsay II v Bradford & Bingley III
5-31                A Asguar               Haworth Road II v Embsay II
5-32                F Maddocks          Cononley v Skipton CI
5-33                S Holt                     Embsay II v Eldwick & Gilstead
5-36                V Shaw                  Sandy Lane v Denholme II
5-36                H Starkey               Cononley v Skipton CI
5-36                A Maude                Haworth Road II v Riddlesden II
5-38                H Starkey               Cononley v Denholme II
5-39                M Qadeer               Riddlesden II v Barrowford II
5-39                Ar Raistrick            Eldwick & Gilstead v Embsay II
5-40                A Taylor                 Denholme II v Riddlesden II
5-41                P Wormald            Embsay II v Haworth Road II
5-44                A Mannan             Barrowford II v Riddlesden II
5-45                J Coward               Embsay II v Haworth WE
5-46                A Maude                Haworth Road II v Cononley
5-47                S Holt                     Embsay II v Haworth Road II
5-47                A Dobson              Bradford & Bingley III v Ingrow St John’s II
5-49                C Foster                 Denholme II v Sandy Lane
5-50                A Maude                Haworth Road II v Barrowford II
5-55                T Hussain              Ingrow St John’s II b Haworth WE
5-64                D Critchlow           Bradford & Bingley III v Haworth Road II
5-66                S Speak                 Embsay II v Barrowford II
5-80                S Brook                  Cononley v Embsay II
5-81                O Narey                 Eldwick & Gilstead v Denholme
DIVISION FOUR
BATTING
SCORES PLAYERS TEAMS
139 no           J Dean                   Chatburn II v Hepworth & Idle II
132                 J Powell                 Oakworth III v Hepworth & Idle II
116                 M Lee                    Oakworth III v Airedale II
120 no           A Ratcliffe             Haworth II v Glusburn II
119 no           M Ramzan             Foulridge II v Haworth II
110 no           A Putko                  Haworth II v Chatburn II
107 no           M McCully             Hepworth & Idle II v Oakworth III
103 no           W Smith                 Gargrave II v Crossflatts II
101 no           M McCully             Hepworth & Idle II v Crossflatts II
BOWLING
SCORES PLAYERS TEAMS
10-14              J Teale                   Bingley Congs II v Chatburn II
7-23                S McEvoy              Hepworth & Idle II v Chatburn II
7-31                C Mitchell              Wilsden II v Airedale II
6-12                R Tunnacliffe       Foulridge II v Airedale II
6-15                S Solley                 Sutton II v Ingrow II
6-18                J Zenner                Foulridge II v Bingley Congs II
6-20                P Kirby                   Wilsden II v Thornton II
6-21                D Oldfield              Thornton II v Crossflatts II
6-22                S Munir                  Foulridge II v Haworth II
6-24                S Munir                  Foulridge II v Chatburn II
6-26                T Blezard               Chatburn II v Bingley Congs II
6-28                B England             Haworth II v Wilsden II
6-33                S Weatherill          Gargrave II v Crossflatts II
6-36                M Khan                  Foulridge II v Oakworth III
6-42                S Munir                  Foulridge II v Bingley Congs II
6-65                M Davison             Oakworth III v Crossflatts II
5-10                D Hall                     Crossflatts II v Glusburn II
5-15                C Hall                     Crossflatts II v Airedale II
5-18                G Orrell                  Hepworth & Idle II v Glusburn II
5-18                J Lilley                    Haworth II v Gargrave II
5-19                C Hall                     Crossflatts II v Chatburn II
5-20                W Yildiz                 Haworth II v Chatburn II
5-21                J Zenner                Bingley Congs II v Wilsden II
5-24                T Teale                   Bingley Congs II v Glusburn II
5-24                C Hall                     Crossflatts II v Bingley Congs II
5-24                D Oldfield              Thornton II v Glusburn II
5-25                G Orrell                  Hepworth & Idle II v Crossflatts II
5-27                C Heald                 Thornton II v Airedale II
5-27                M Davison             Oakworth III v Foulridge II
5-29                H Houldsworth     Wilsden II v Foulridge II
5-30                T Blezard               Chatburn II v Gargrave II
5-30                J Lloyd                   Chatburn II v Foulridge II
5-31                G Wilmore             Airedale II v Glusburn II
5-36                R Smith                  Glusburn II v Oakworth II
5-38                R Saxby                 Gargrave II v Bingley Congs II
5-38                N Hanif                  Airedale II v Bingley Congs II
5-40                G Stuart                 Chatburn II v Thornton II
5-40                D Taylor                 Thornton II v Chatburn II
5-40                B Wood                  Gargrave II v Hepworth & Idle II
5-43                J Dennison           Bingley Congs II v Glusburn II
5-44                J Oldfield               Thornton II v Hepworth & Idle II
5-46                H Syed                   Foulridge II v Haworth II
5-46                C Smith                  Gargrave II v Thornton II
5-47                C Smith                  Gargrave II v Wilsden II
5-51                S Munir                  Foulridge II v Glusburn II
5-52                J Dean                   Chatburn II v Foulridge II
5-53                J Ahad                   Airedale II v Haworth II
5-56                J Lilley                    Haworth II v Airedale II
5-74                A Putko                  Haworth II v Foulridge II
HAT TRICK
PLAYER TEAMS
J Teale           Bingley Congs II v Chatburn II
DIVISION FIVE
BATTING
SCORES PLAYERS TEAMS
124                 M Mazhar              Sandy Lane II v Ingrow II
104 no           S Shafait               Cowling II v Cononley II
108 no           S Shafait              Cowling II v Ingrow II
BOWLING
SCORES PLAYERS TEAMS
7-57                C Jopson               Sutton II v Sandy Lane II
6-17                A Holmes               Bradley II v Skipton CI II
6-25                M Awais                 Sandy Lane II v Cowling II
6-27                A Holmes               Bradley II v Ingrow II
6-29                C Jopson               Sutton II v Cononley II
6-25                A Greenwood       Long Lee II v Sutton II
6-34                J Andrews             Bradley II v Cononley II
6-46                T Walton                Sutton II v Long Lee II
6-54                C Jopson               Sutton II v Bradley II
6-74                T Rudden              Bradley II v Sutton II
5-9                  I Ul Haque             Sandy Lane II v Skipton CI II
5-11                S Ahmed               Sandy Lane II v Cononley II
5-12                S Shafait               Cowling II v Cononley II
5-14                C Jopson               Sutton II v Cononley II
5-16                T Walton                Sutton II v Skipton CI II
5-16                S Shafait               Cowling II v Sutton II
5-17                N Kennedy            Long Lee II v Sutton II
5-17                I Ul Haque             Sandy Lane II v Cowling II
5-18                S Shafait               Cowling II v Ingrow II
5-18                N Kennedy            Long Lee II v Cononley II
5-22                S Solley                 Sutton Ii v Skipton CI II
5-22                Z Shafait                Cowling II v Sutton II
5-24                M Courtman          Ingrow II v Cowling II
5-24                R Jones                 Cowling II v Long Lee II
5-26                A Holmes               Bradley II v Cowling II
5-27                I Ul Haque             Sandy Lane II v Long Lee II
5-29                A Hayes                 Ingrow II v Long Lee II
5-29                C Jopson               Sutton II v Sandy Lane II
5-30                R Jones                 Cowling II v Cononley II
5-30                A Nawaz                Skipton CI II v Cononley II
5-31                F Watkinson         Bradley II v Ingrow II
5-34                J Andrews             Bradley II v Skipton CI II
5-39                A Greenwood       Long Lee II v Bradley II
5-39                S Webster              Long Lee II v Skipton CI II
5-45                T Walton                Sutton II v Bradley II
5-46                C Windle               Skipton CI II v Long Lee II
5-52                J Drake                  Bradley II v Long Lee II
5-66                J Cooney               Long Lee II v Skipton CI II
HAT TRICK
PLAYER TEAMS
J Andrews     Bradley II v Long Lee II
WYNN CUP
BATTING
SCORES PLAYERS TEAMS
123                 T Mackenzie         Bingley Congs v Crossflatts
120                 V Bakshi                Crossflatts v Denholme
117                 J Metcalfe              Gargrave v Long Lee
100                 N Bradbury           Crossflatts v Denholme
BOWLING
SCORES PLAYERS TEAMS
6-27                C Walker                Sutton v Thornton
5-24                J Kazar                   Crossflatts v Ingrow
5-37                M Wear                  Denholme v Wilsden
5-53                M Zahid                 Haworth Road v Ingrow St John's
COWLING CUP
BOWLING
SCORES PLAYERS TEAMS
8-54                R Freeman            Gargrave II v Crossflatts II
6-33                S Speak                 Embsay II v Barrowford II
5-23                R Linden               Oakworth II v Crossflatts II
5-23                B Howell                Oakworth II v Riddlesden II
5-37                J Coward               Embsay II v Thornton II
5-41                J Andrews             Bradley II v Glusburn II

FIRST WICKET PARTNERSHIP
DIVISION ONE
SCORES PLAYERS TEAMS
225                 M Adil & J Kazar                 Crossflatts v Barrowford
129                 J Smith & S Khan              Barrowford v Chatburn
129                 N Bradbury & J Kazar        Crossflatts v Chatburn
116                 J Gallagher & G Marshall Oakworth v Haworth Road
114                 D Deepal & O Khatab        Ingrow St John's v Haworth Road
114                 D Deepal & F Abbasi         Ingrow St John’s v Bingley Congs
110                 A Copping & N Copping   Bingley Congs v Chatburn
DIVISION TWO
SCORES PLAYERS TEAMS
129                  C Bottomley & D Henson     Wilsden v Oakworth II
119-0               W Hussain & M Adams         Cowling v Long Lee
DIVISION FOUR
SCORES PLAYERS TEAMS
190                 P Carter & M Lee                Oakworth III v Gargrave II
169                 P Carter & M Lee                Oakworth III v Airedale II
122                 A Ratcliffe & A Putko         Haworth II v Glusburn II
106                 A Ratcliffe & A Putko         Haworth II v Airedale II
DIVISION FIVE
SCORES PLAYERS TEAMS
129                 S Dalby & T Mahmood      Cowling II v Skipton CI II
101-0              R Abbas & M Adil               Sandy Lane II v Cononley II
100                 A Radley & R Mansell       Cononley II v Long Lee II
WYNN CUP
SCORES PLAYERS TEAMS
101                 P Stowell & J Green                      Long Lee v Gargrave