League Winners

1959
FIRST DIVISION SECOND DIVISION
Section A – J Nelson's Sports Club Section A – J Nelson's Sports Club II
Section B – Eastburn Section B – Carleton
1960
FIRST DIVISION SECOND DIVISION
Section A – Embsay Section A – Cowling II
Section B – Thornton Section B – Carleton
1961
FIRST DIVISION SECOND DIVISION
Section A – Embsay Section A – J Nelson's Sports Club II
Section B – Cononley Section B – Bradley II
1962
FIRST DIVISION SECOND DIVISION
Section A – Embsay Section A – J Nelson's Sports Club II
Section B – Gluburn Section B – Kildwick Albion
1963
FIRST DIVISION SECOND DIVISION
Section A – Embsay Section A – Carleton
Section B – Cowling
1964
First Division – Embsay Second Division – J Nelson's Sports Club II
1965
First Division – Embsay and Cowling Second Division – Embsay II
1966
First Division – Embsay Second Division – Embsay II
1967
Premier Division – Foulridge First Division – Foulridge II
Second Division – Cononley II Bradley II and Sutton II
1968
Premier Division – Foulridge First Division – Foulridge II
Second Division – Cowling II
1969
Premier Division – Thornton First Division – Foulridge II
Second Division – Sutton II
1970
Premier Division – Cononley First Division – Keighley TC
Second Division – Bradley II
1971
Premier Division – Cononley First Division – Sutton
Second Division – Sutton II
1972
Premier Division – J Nelson's Sports Club First Division – Foulridge
Second Division – Barrowford
1973
Premier Division – Cononley First Division – Embsay II
Second Division – Cononley II
1974
Premier Division – Embsay and J Nelson's Sports Club First Division – Keighley TC
Second Division – Upper Wharfedale
1975
Premier Division – Cononley First Division – Embsay II
Second Division – Sutton II
1976
Premier Division – J Nelson's Sports Club First Division – Slingsby's A
Second Division – Slingsby's B
1977
Premier Division – Pendle Forest and Thornton First Division – Skipton BR
Second Division – Thornton II
1978
Premier Division – Thornton First Division – Foulridge
Second Division – Upper Wharfedale II
1979
Division 1 – Cowling  Division 2 – Skipton BR
Division 3 – Embsay II  Division 4 – Keighley TC II
1980
Division 1 – Cowling  Division 2 – Embsay
Division 3 – Pendle Forest Division 4 – Keighley TC II
1981
Division 1 – Cononley  Division 2 – Oakworth
Division 3 – Airedale II  Division 4 – Gargrave II
1982
Division 1 – Cononley  Division 2 – J Nelson's Sports Club
Division 3 – Foulridge II  Division 4 – J Nelson's Sports Club II
1983
Division 1 – Thornton  Division 2 – Barrowford
Division 3 – Foulridge II  Division 4 – Sutton II
1984
Division 1 – Thornton  Division 2 – J Nelson's Sports Club
Division 3 – Foulridge II  Division 4 – Sutton II
1985
Division 1 – Cowling  Division 2 – Bradley
Division 3 – Oakworth II Division 4 – Bradley II
1986  
Division 1 – Cowling  Division 2 – Cononley
Division 3 – Embsay II  Division 4 – Pendle Forest II
1987  
Division 1 – Cowling  Division 2 – Barrowford
Division 3 – Skipton CI II  Division 4 – Chatburn
1988  
Division 1 – Cowling  Division 2 – Pendle Forest
Division 3 – Riddlesden II  Division 4 – Pendle Forest II
1989
Division 1 – Pendle Forest  Division 2 – Sutton
Division 3 – Embsay II  Division 4 – Sutton II
1990
Division 1 – Pendle Forest  Division 2 – Skipton CI
Division 3 – Embsay II  Division 4 – Barrowford II
1991
Division 1 – Long Lee  Division 2 – Skipton CI
Division 3 – Embsay II  Division 4 – Glusburn II
1992
Division 1 – Thornton  Division 2 – Haworth WE
Division 3 – Oakworth II  Division 4 – Bradley II
1993
Division 1 – Embsay  Division 2 – Carlton
Division 3 – Embsay II  Division 4 – Sutton II
1994  
Division 1 – Oakworth  Division 2 – Foulridge
Division 3 – Embsay II  Division 4 – Glusburn II
1995
Division 1 – Embsay  Division 2 – Sutton
Division 3 – Embsay II  Division 4 – Sutton II
1996
Division 1 – Oakworth  Division 2 – Cowling
Division 3 – Embsay II  Division 4 – Gargrave II
1997
Division 1 – Embsay  Division 2 – Cononley
Division 3 – Barrowford II  Division 4 – Haworth II
1998
Division 1 – Embsay  Division 2 – Thornton
Division 3 – Oakworth II  Division 4 – Glusburn II
1999
Division 1 – Embsay  Division 2 – Skipton CI
Division 3 – Bradley II  Division 4 – Long Lee II
2000
Division 1 – Thornton  Division 2 – Haworth WE
Division 3 – Embsay II  Division 4 – Haworth WE II
2001
Division 1 – Oakworth  Division 2 – Cullingworth
Division 3 – Oakworth II  Division 4 – Cullingworth II
2002
Division 1 – Embsay  Division 2 – Haworth WE
Division 3 – Embsay II  Division 4 – Ingrow St John's II
2003
Division 1 – Embsay  Division 2 – Sutton
Division 3 – Oakworth II  Division 4 – Bradley II
2004
Division 1 – Barrowford  Division 2 – Bingley Congs
Division 3 – Sandy Lane  Division 4 – Haworth Road II
Division 5 – Keighley TC
2005
Division 1 – Barrowford  Division 2 – SkiptSandy Lane
Division 3 – Embsay II  Division 4 – Glusburn II
Division 5 – Sutton II
2006
Division 1 – Oakworth  Division 2 – Crossflatts
Division 3 – Chatburn  Division 4 – Cowling II
Division 5 – Long Lee II
2007
Division 1 – Cullingworth  Division 2 – Barrowford
Division 3 – Pendle Forest  Division 4 – Long Lee II
Division 5 – Haworth WE II
2008
Division 1 – Cullingworth  Division 2 – Haworth Road
Division 3 – Glusburn II  Division 4 – Riddlesden
Division 5 – Cononley II
2009
Division 1 – Cullingworth  Division 2 – Bingley Congs
Division 3 – Riddlesden  Division 4 – Eldwick & Gilstead
Division 5 – Riddlesden II
2010
Division 1 – Crossflatts  Division 2 – Thornton
Division 3 – Airedale  Division 4 – Crossflatts II
Division 5 – Little Marsden
2011
Division 1 – Oakworth  Division 2 – Airedale
Division 3 – Oakworth II  Division 4 – Ingrow St John’s II
Division 5 – Haworth II
2012
Division 1 – Haworth  Division 2 – Foulridge
Division 3 – Barrowford II  Division 4 – Wilsden II
Division 5 – Pendle Forest II
2013
Division 1 – Oakworth  Division 2 – Cowling
Division 3 – Chatburn  Division 4 – Skipton CI
Division 5 – Oakworth III
2014
Division 1 – Ingrow St John's  Division 2 – Sutton
Division 3 – Airedale  Division 4 – Denholme II
Division 5 – Chatburrn II
2015
Division 1 – Oakworth  Division 2 – Oakworth II
Division 3 – Haworth Road II  Division 4 – Crossflatts II
Division 5 – Sutton II
2016
Division 1 – Crossflatts Division 2 – Hepworth & Idle
Division 3 – Long Lee Division 4 – Sandy Lane II
Division 5 – Skipton CI II
2017
Division 1 – Ingrow St John's Division 2 – Haworth Road II
Division 3 – Gargrave Division 4 – Sutton II
Division 5 – Silsden